Strona głównatechnologiaPrzenośny aparat EKG - co musisz wiedzieć?

Przenośny aparat EKG – co musisz wiedzieć?

AUTOR

Kategorie

Kontrola pracy serca to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza u osób, które odczuwają dolegliwości lub mają stwierdzone choroby serca. Serce to najważniejszy narząd w ciele człowieka, dlatego tak istotna jest jego prawidłowa praca. Mięsień sercowy nie odpoczywa nawet w nocy. Z tej przyczyny powinniśmy pamiętać nie tylko o kontrolowaniu jego pracy https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/, lecz także dbaniu o nie.

Jak dbać o serce?

Okazuje się, że duży wpływ na pracę serca mają codzienne nawyki pacjentów. Zmiana stylu życia na zdrowszy może znacznie poprawić stan naszego serca. Co między innymi możemy zrobić w trosce o najważniejszy narząd w naszym organizmie? Ważnym aspektem jest przykładanie uwagi do naszego jadłospisu. Warto włączyć do diety kwasy nasycone omega-3, które znajdziemy między innymi w tłustych rybach morskich takich jak łosoś, tuńczyk, śledź lub w oliwie z oliwek. Dodatkowo warto zwiększyć ilość zielonych warzyw w jadłospisie. Co więcej nadmiar soli w diecie sprzyja nadciśnieniu tętniczemu, dlatego warto kontrolować ilość jej spożycia. Sport to zdrowie, nawet w kwestii dbania o mięsień sercowy. Dzięki regularnej aktywności fizycznej jesteśmy w stanie obniżyć ciśnienie, a także zredukować poziom cholesterolu. Dodatkowo nie należy zapominać o regularnym kontrolowaniu swojego zdrowia. W trosce o nasze serce warto wykonywać takie badania jak:

  • elektrokardiogram (EKG)
  • próba wysiłkowa
  • echo serca

Elektrokardiogram (EKG)

W celu ocenienia pracy serca, a także wykrycia ewentualnych zaburzeń wykonuje się badanie EKG. Jest to bezbolesne oraz bezinwazyjne badanie. Na czym polega? Jeśli udamy się do lekarza w celu wykonania badania EKG, będziemy poproszeni o ściągnięcie wszelkich metalowych rzeczy, w tym: okularów oraz biżuterii. Następnie po zdjęciu górnej części garderoby (w przypadku pań również stanika) oraz podwinięciu nogawek w spodniach, kładziemy się na leżance. Lekarz podpina do naszej klatki piersiowej oraz kończyn elektrody, które odnotowują informacje o elektrycznej pracy serca.

Przenośny aparat EKG

Istnieją inne sposoby na sprawdzenie rytmu serca. W tym celu może pomóc nam przenośny aparat EKG, który jesteśmy w stanie sami obsłużyć. Dzięki urządzeniu Kardia Mobile 6L jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować pracę serca. Aparat łączy się z aplikacją mobilną, którą możemy zainstalować na telefonie lub tablecie. Pomiar można wykonać o dowolnej porze, w dowolnym miejscu, a wyniki np. wysłać do lekarza, aby ten mógł dokonać dalszej analizy. Urządzenie jest naprawdę małe, dlatego bez problemu zmieścimy je do torebki lub nawet kieszeni spodni. Jest to w pełni bezpieczne urządzenie klasy medycznej, dzięki któremu nasz rytm serca będzie odpowiednio kontrolowany.

Author

Udostępnij