Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy Note 7 ośmieszony przez rocznego iPhone'a 6S w teście szybkości

Samsung Galaxy Note 7 ośmieszony przez rocznego iPhone’a 6S w teście szybkości

AUTOR

Kategorie

Galaxy Note 7 najświeższym produktem Samsunga, który oferuje szereg innowacji i posiada jedne z najlepszych specyfikacji wśród wszystkich smartfonów. Cechą, która wyróżnia fablet jest bez wątpienia skaner tęczówki. Jak mogłoby się wydawać najnowszy flagowy produkt będzie też najlepszym na rynku pod względem prędkości. Jednak rzeczywistość okazuje się odmienna i w teście porównawczym, lepiej wypada roczny iPhone 6S. Nie jest zaskoczeniem, że iPhone jest lepszy od produktu Samsunga pod względem szybkości działania, ale mówimy tu o starszym urządzeniu, aż o prawie rok.

Zgodnie z tym testem przeprowadzonym przez Phonebuff, iPhone 6S wypada lepiej od Note 7. W prostej próbie otwierane są po kolei te same aplikacje. Może to być zaskoczenie, ponieważ Galaxy Note 7 posiada o wiele lepszą specyfikację.

Według raportu na forum XDA, Samsung Galaxy Note 7 stawiany jest na równi z innymi smartfonami z Androidem – HTC 10 oraz Nexus 6P. Wygląda na to, że Samsungowi nie powiodło się stworzenie najlepszego urządzenia na rynku, mimo użycia najwyższej klasy podzespołów takich jak chipset Snapdragon 820, LPDDR4 RAM czy pamięć UFS 2.0.

Innym niepokojącym doniesieniem użytkowników jest duża emisja ciepła. Urządzenie nagrzewa się podczas wykonywania zwykłych czynności, takich jak słuchanie muzyki czy oglądanie filmów z YouTube za pośrednictwem LTE. Samsung będzie zapewne starał się skorygować wszelkie wady poprzez aktualizacje oprogramowania. Ponadto, Android 7.0 Nugat może zlikwidować niektóre kwestie.

Author

Udostępnij