Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy Note 8 jako pierwszy z chipsetem Snapdragon 836?

Samsung Galaxy Note 8 jako pierwszy z chipsetem Snapdragon 836?

AUTOR

Kategorie

Samsung Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany jeszcze latem tego roku, a więc do jego premiery pozostało jedynie kilka tygodni. Na jego temat powstaje już wiele plotek i pojawiają się przecieki. Najnowsze plotki mówią o tym, że jednak nie pojawi si w nim skaner linii papilarnych osadzony pod ekranem. Ma on zostać umieszczony podobnie jak w przypadku Galaxy S8 i Galaxy S8+ na tyle obudowy, obok aparatu. Jest to bardzo ciekawa teza, ponieważ wszystkie dotychczasowe przecieki mówiły, że zobaczymy jednak pierwsze rozwiązanie.

Drugą ciekawą plotką, która pojawiła się niedawno, odnosi się do wnętrza Note 8. Według niej, flagowy fablet Samsunga ma być napędzany przez chipset Snapdragon 836, a nie jak do tej pory oczekiwano, przez Snapdragon 835. Byłoby to pierwsze urządzenie z tym chipsetem. Nowy układ ma mieć maksymalne taktowanie na poziomie 2,5 GHz, czyli więcej od obecnego SD 825, który ma 2.45 GHz. Również poprawie ma ulec procesor graficzny i jego maksymalne taktowanie ma wynieść 740 MHz.

Snapdragon 836 ma również znaleźć swoje zastosowanie w LG V30, a następnie zobaczymy go również w telefonach Pixel od Google. W ubiegłym roku zobaczyliśmy podobny zabieg Qualcomm w przypadku chipsetów Snapdragon 820 i Snapdragon 821.

Źródło: Playfuldroid

Author

Udostępnij