Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S8 tylko z zakrzywionym ekranem

Samsung Galaxy S8 tylko z zakrzywionym ekranem

AUTOR

Kategorie

Wydaje się, że zakrzywione ekrany staną się czymś zupełnie normalnym i wszechobecnym jeśli chodzi o przyszłoroczne modele. Być może będzie to podobny trend jak w przypadku czytników linii papilarnych, które spotkamy już praktycznie w każdym smartfonie. Najnowszy raport, pochodzący z Korei Południowej mówi o tym, że Samsung nie wyda Galaxy S8 z płaskim ekranem.

Zgodnie z tym firma zerwie z tradycją flagowych smartfonów z linii Galaxy S, które pojawiały się dwóch wariantach – z płaskim oraz obustronnie zakrzywionym ekranem. Prawdopodobnie w przyszłym roku zobaczymy dwa modele Galaxy S8 z zakrzywionymi ekranami w różnych rozmiarach. Według plotek większy ma mieć 6.2-calowy wyświetlacz, a drugi 5.7-calowym ekran.

Jest to dość sporo, ponieważ płaski Galaxy S7 ma 5.1-calowy wyświetlacz, a Galaxy S7 edge 5.5-calowy zakrzywiony wyświetlacz. Znaczące zwiększenie powierzchni ekranu może też być związane z tym, że ramki wokół niego będą znacznie mniejsze. Może też to być odpowiedź na fiasko związane z Galaxy Note 7 i chęć rekompensaty wobec osób, którzy wolą większe urządzenia.

Źródło: GizmoChina

Author

Udostępnij