Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S8 z podwójnym aparatem (12+13 MP) oraz skanerem tęczówki

Samsung Galaxy S8 z podwójnym aparatem (12+13 MP) oraz skanerem tęczówki

AUTOR

Kategorie

Od kilku miesięcy słyszymy pogłoski o systemie podwójnych kamer, który do swoich przyszłych smartfonów wprowadzić mają dwaj giganci – Apple i Samsung. Wydaje się, że spółka z Cupertino pierwsze urządzenie z dwoma tylnymi aparatami zaprezentuje już 7 września i będzie to 5.5-calowy iPhone 7 Plus.

Wcześniej pojawiały się też plotki o podwójnym aparacie w Galaxy Note 7, ale jak wiemy flagowy fablet został wyposażony w standardowy, pojedynczy aparat. Wydaje się, że pierwszym smartfonem z takim rozwiązaniem może być przyszłoroczny Samsung Galaxy S8.

Według jednego z użytkowników portalu Weibo pierwszym z tylnych aparatów w S8 będzie obecnie stosowana 12 MP jednostka (Galaxy S7) oraz 13 MP sensor od Sony. Taka kombinacja prawdopodobnie pozwoli na uzyskanie pola ostrości o różnej głębokości oraz lepsze osiągi w słabo oświetlonych miejscach.

Przedni aparat w Galaxy S8 również ma być ulepszony względem swojego poprzednika, czyli Galaxy S7, który ma 5 megapikseli. W flagowcu, który ma zostać zaprezentowany na wiosnę 2017 roku ma znaleźć się 8 MP jednostka. W S8 ma znaleźć się również skaner tęczówki, który możemy już zobaczyć w Note 7.

Źródło: I Ice Universe

Author

Udostępnij