Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S8 z różnymi rodzajami (prędkościami) pamięci. Zobacz jak sprawdzić, który...

Samsung Galaxy S8 z różnymi rodzajami (prędkościami) pamięci. Zobacz jak sprawdzić, który posiadasz

AUTOR

Kategorie

W ubiegłym miesiącu Huawei P10 i Huawei P10 Plus znalazły się w ogniu krytyki, po tym jak niektórzy użytkownicy zauważyli, że ich telefony zostały wyposażone w różne rodzaje pamięci, co oczywiście skutkowało różnymi osiągami. Huawei bronił się w oficjalnym oświadczeniu, że wynika to z użycia pamięci od różnych dostawców. Chiński producent dodaje również, że rozbieżności w szybkości działania dwóch telefonów z różnymi rodzajami pamięci są nieznaczne. Może pamiętacie też przypadek z iPhone 7 i różnicami w prędkości pomiędzy telefonami z różną pojemnością, a więc jak widać, nie jest to odosobniony przypadek.

Okazuje się również, że do tego “zacnego” grona dołącza również Samsung i w przypadku swojego najnowszego flagowca Galaxy S8 także stosuje różnie rodzaje pamięci flash. Wyszło to za sprawą jednego z użytkowników XDA, który posiada jednostkę Galaxy S8 z chipsetem Exynos 8895. Dowiedział się on, że jego smartfon posiada pamięć UFS 2.1 i poprosił również innych użytkowników Galaxy S8 i Galaxy S8 +, jaki rodzaj pamięci znajduje się w ich urządzeniach.

Okazało się, że niektóre jednostki Galaxy S8 posiadają pamięć UFS 2.0, a niektóre UFS 2.1. Wszystkie, testowane Galaxy S8+ zostały jednak wyposażone w pamięć UFS 2.1. Poniżej wyniki ankiety:

Początkowo Samsung informował, że wszystkie Galaxy S8 posiadają UFS 2.1, ale teraz przy oficjalnym oświadczeniu możemy zobaczyć “gwiazdkę”, że rodzaj pamięci może różnić się od kraju i od operatora. Różnica w wydajności między telefonem z pamięcią UFS 2.1, a pamięcią UFS 2.0 nie jest może duża, ale jest to dość rozczarowujące, że jeden z największych producentów pamięci flash tak postępuje.

Aby sprawdzić jaki rodzaj pamięci ma twój Galaxy S8 możesz pobrać aplikację AndroBench z Google Play. W przypadku USF 2.0, prędkość odczytu to 500MB/s – 600MB/s, a UFS 2.1 to 750MB/s a 800MB/s. Można również ustawić producenta pamięci flash, instalując aplikację Material Emulator, a następnie wpisać komendę “cat / proc / scsi / scsi”. Można ją porównać z poniższą tabelą.

Źródło: GizmoChina, CNbeta

Author

Udostępnij