Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S8 z rozpoznawaniem twarzy zamiast skanera tęczówki

Samsung Galaxy S8 z rozpoznawaniem twarzy zamiast skanera tęczówki

AUTOR

Kategorie

To, że Samsung doda skaner tęczówki do nadchodzącego flagowca Galaxy S8 jest niemal pewne, ale mówi się, że są z nim pewne problemy. Według nowego raportu, firma zdecydowała się dodać również funkcję rozpoznawania twarzy, które przede wszystkim szybkie i niezawodne. Informacje te pochodzą od anonimowego pracownika Samsunga, który przekazał je Korea Economic Daily.

Osoba ta twierdzi, że skaner tęczówki nie spełnia wymogów niezawodności i jest o wiele wolniejszy. Skanowanie twarzy podobno trwa krócej niż 0,01 sekundy, ale chyba trudno sobie to wyobrazić. Prototypy są obecnie w fazie testów i nie wiadomo, czy skaner tęczówki może zostać całkowicie usunięty. Być może Samsung zdecyduje się na pozostawienie obu metod uwierzytelniania.

Może to też być skutek niedawnych plotek o tym, że nadchodzący iPhone 8 ma również zostać wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy. Wiadomo, że Apple i Samsung to dwaj najwięksi konkurenci i każdy z nich chce zaproponować jak najlepsze rozwiązania dla swoich fanów.

Pamiętajmy również, że Android posiada Smart #LOCK, a więc funkcję rozpoznawania twarzy przy wykorzystaniu przedniej kamery. Opcja była już obecna w Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Być może Samsung będzie chciał zaoferować własną alternatywę dla tego systemu, która być może będzie oferowała więcej niż Smart #LOCK.

Źródło: SamMobile

Author

Udostępnij