Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S8 z wyświetlaczem 2K oraz bez przycisku Home?

Samsung Galaxy S8 z wyświetlaczem 2K oraz bez przycisku Home?

AUTOR

Kategorie

Po fiasku związanym z Galaxy Note 7 teraz wzrok wszystkich osób skierowany na przyszłoroczny model Galaxy S8. Ostatnie plotki z portalu Weibo mówią o wyświetlaczu 2K, a urządzenie zostanie zaprezentowane 26 lutego 2017 roku. Informacja pochodzi od jednego z dostawców Koreańskiego producenta.

Wcześniejsze plotki wskazywały na rozdzielczość 2160 x 3840 UHD, aby uzyskać idealny efekt dla VR. Jednak takie rozwiązanie oznaczałoby ogromny pobór mocy i zmusiłoby firmę Samsung do zamontowania ogromnej baterii, co jest po prostu niemożliwe w obecnym czasie. W związku z aferą wokół Galaxy Note 7 rozsądnym wydaje się wstrzymanie od stosowania elementu tak bardzo drenującego baterię i zastosowanie wyświetlacza o rozdzielczości 1440 x 2560.

Dostawca twierdzi również, że nie otrzymał zamówienia na komponenty, które mogłyby być wykorzystane do przycisku Home. Wydaje się, że mogą potwierdzić się plotki o ekranie zajmującym całą powierzchnię Galaxy S8 oraz ultradźwiękowym skanerze linii papilarnych umieszczonym pod przednią szybą.

Źródło: Weibo, AndroidPure

Author

Udostępnij