Strona głównatechnologiaSamsung Galaxy S9 będzie jednak droższy niż Galaxy S8

Samsung Galaxy S9 będzie jednak droższy niż Galaxy S8

AUTOR

Kategorie

Kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia, że seria Galaxy S9 będzie tańsza od swoich poprzedników. Tak przynajmniej twierdził prezes chińskiego oddziału Samsunga. Najnowsze informacje, zgodnie z oczekiwaniami, mówią, że Galaxy S9 i S9+ będą najdroższymi urządzeniami z linii Galaxy S w historii koreańskiej firmy. Plotka pochodzi z rodzimego kraju, ale będzie to raczej analogiczne dla wszystkich światowych rynków. Źródło, w postaci pracownika jednego z operatorów w Korei Południowej twierdzi jednak, że “chociaż cena krajowa Galaxy S9 wzrośnie, pozostanie na poziomie, na którym konsumenci nie będą czuli się obciążeni”.

Galaxy S8 początkowo w Korei kosztował 935 000 wonów, a więc około 2930 złotych. W Polsce natomiast cena początkowa wynosiła 3499 zł. Z kolei model Galaxy S9 ma kosztować w swoim rodzimym kraju maksymalnie 999 000 wonów koreańskich. Daje to około 3130 zł. Wynika z tego, że cena może być wyższa o około 7 %. Jeżeli to samo miałoby miejsce w Polsce to Samsung Galaxy S9 po premierze będzie kosztować około 3750 złotych. Możemy założyć, że identycznie sprawa będzie się tyczyła Galaxy S9+, którego początkowa cena w naszym kraju wyniosła 3949 złotych. Jego następca, Galaxy S9+ może kosztować na początku około 4225 zł.

Według innego anonimowego przedstawiciela Samsunga, “Seria Galaxy S9 bardziej skupia się na wygodzie użytkownika niż na nowym projekcie. Szczegółowy harmonogram sprzedaży i cena zostaną ujawnione pod wydarzeniu Unpacked.” Event odbędzie się 25 lutego w Barcelonie. Do sprzedaż, Galaxy S9 i S9+ mają trafić 16 marca. a przedsprzedaż ma się rozpocząć 2 marca.

Źródło: ETNews, PhoneArena

Author

Udostępnij