Strona głównatechnologiaSmartwatch czy smartband - co wybrać

Smartwatch czy smartband – co wybrać

AUTOR

Kategorie

Smartfon w kieszeni jest w obecnym świecie podstawą. Czy tego chcemy czy nie, technologia coraz bardziej opanowuje nasze życie – zarówno w pracy, jak i w domu. Na rynku co chwilę pojawiają się nowe produkty typu „smart”, większość z nich jednak nie zdobywa ogromnej popularności. Ten wyczyn udał się w ciągu ostatnich lat dwóm przykładom technologii ubieralnej – smartwatchom i smartbandom. Tylko w tym momencie pojawia się pytanie: smartwatch czy smartband – co jest lepsze? Którą z tych opcji powinniśmy wybrać, aby nie przepłacić i rzeczywiście mieć użytek z zakupionego przez nas urządzenia?

Czy warto kupić smartwatch

Obecnie konsumenci mają znacznie szerszą gamę smartwatchów do wyboru niż jeszcze kilka lat temu, zwłaszcza pod względem funkcji i ceny. Podstawowe możliwości, których powinniśmy spodziewać się w nawet najbardziej budżetowym smartwatchu to krokomierz, pulsomierz, wyświetlenie godziny i powiadomień ze smartfona. Im większy nasz budżet, tym rośnie także ilość funkcji. Dyktafon, aparat, nadajnik GPS, sterowanie aplikacjami z połączonego telefonu (na przykład muzyką), budzik. To wszystko (i nie tylko) możemy mieć na naszym nadgarstku. Do minusów tego rozwiązania należy z pewnością konieczność częstego ładowania, chociaż producenci starają się pracować nad tym problemem.

Co to jest smartband

Smartband to nie zegarek, a opaska. Przydać się może każdemu, chociaż nie da się ukryć, że spora część jej funkcjonalności skierowana jest w stronę osób lubiących aktywność fizyczną. Po smartbandzie możemy zazwyczaj spodziewać się krokomierza, pulsomierza i zegara. Niektóre z nich mają także funkcję alarmu i wyświetlania powiadomień, a nawet sterowania muzyką. Dla niektórych minusem może być znacznie mniejszy ekran i wygląd, który chociaż estetyczny, jest bardziej sportowy niż elegancki. Dużo zależy od modelu, który wybierzemy. Jeśli nie mamy dużego budżetu, ucieszy nas z pewnością fakt, że nawet dobrej jakości smartbandy są znacznie tańsze niż większość smartwatchy. Dodatkowo trzeba je ładować znacznie rzadziej – niekiedy nawet jedynie raz na kilka tygodni.

Smartwatch a smartband – co lepsze

Nie da się wskazać jednoznacznego zwycięzcy. Tak, smartwatch ma znacznie więcej funkcji, ale wiąże się to z wysoką ceną i koniecznością częstego ładowania. Smartband można uznać za raczej utylitarny, ale nie da się ukryć, że jest on znacznie atrakcyjniejszy finansowo. To, co z tych dwóch opcji będzie dla nas lepsze zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania, a także możliwości finansowe.

Smartwatch czy smartband – oto jest pytanie. Przed tą decyzją stacje wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z technologią ubieralną. Warto rozważyć wady i zalety obu możliwości pod względem tego, co uważamy za najważniejsze.

Author

Udostępnij