Strona głównatechnologiaSony jednym z dostawców baterii dla Galaxy S8

Sony jednym z dostawców baterii dla Galaxy S8

AUTOR

Kategorie

Temat baterii wśród smartfonów Samsung będzie jednym z najważniejszym, ponieważ będą one musiały spełniać podwójne standardy i zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Wszystko jest to następstwem wadliwych ogniw i konstrukcji Galaxy Note 7, które miały skłonności do przegrzewania się i wybuchania. Firma oczywiście też nie chce powtórki z rozrywki, a więc zadba o to, aby bezpieczeństwo było na pierwszym miejscu. Baterie dla Note7 dostarczały dwie firmy ATL oraz SDI.

Ta druga firma, należąca do Samsunga nadal będzie dostawcą ogniw dla Galaxy S8, ale podobno Koreańczycy szukają również alternatywy, aby odmienić nieco swój łańcuch dostaw, aby nigdy nie powtórzyła się wspomniana sytuacja. Podobno niedawno Samsung podpisał umowę z japońskim przedsiębiorstwem Murata Manufacturing, które dostarczy baterie dla nadchodzących flagowców. Teraz, The Wall Street Journal donosi, że Samsung wybrał Sony jako trzeciego dostawcę baterii dla Galaxy S8. Oczywiście nie mamy pewności dopóki o umowie nie poinformują nas wspomniane firmy.

Zmiana dostawców baterii nie oznacza, że moglibyśmy zobaczyć to samo co w przypadku Galaxy Note 7, ale widać, że Samsung chce się odpowiednio zabezpieczyć i dostarczyć klientom jak najbezpieczniejsze rozwiązania i uniknąć wycofania z rynku kolejnego flagowego modelu.

Źródło: WSJ, SamMobile

Author

Udostępnij