Strona głównatechnologiaSony PlayStation VR zadebiutuje w październiku. Koszt to 399 dolarów

Sony PlayStation VR zadebiutuje w październiku. Koszt to 399 dolarów

AUTOR

Kategorie

Sony ogłosiło swój zestaw wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, który do sprzedaży trafi w październiku tego roku. Cenę ustalono na 399 dolarów, czyli jakieś 1500-1600 zł w zależności od kursu. Firma podała taką informację na konferencji prasowej podczas trwających targów GDC 2016.

Japończycy już wcześniej zapowiadali uruchomienie swojego zestawu wirtualnej rzeczywistości na pierwszą połowę 2016 roku. Za to nieznacznie opóźnienie Sony przeprasza wszystkie osoby, które oczekiwały na to urządzenie oraz dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość.

Sony ujawniło, że zestaw wyposażony jest w 5,7-calowy (1920 x 1080 pikseli) wyświetlacz OLED z szybkością odświeżania 120 Hz. Kąt widzenia to 100 stopni, a śledzenia ruchów to oczywiście 360-stopni. Urządzenie jest kompatybilne z kontrolerami DualShock 4 i PS Move oraz wymaga kamery PlayStation Move. Oczywiście PlayStation VR będzie działało na PS 4.

Sony zapowiedziało, że aktualnie aż 230 deweloperów tworzy treści dla zestawu wirtualnej rzeczywistości i oczekuje się dostępu do 50 gier pod koniec tego roku.

Źródło: PS

Author

Udostępnij