Strona głównatechnologiaSony wyda bezramkowego następcę Xperii XZ Premium w 2018 roku

Sony wyda bezramkowego następcę Xperii XZ Premium w 2018 roku

AUTOR

Kategorie

Tegoroczne smartfony Sony nie powalają na kolana i są jednymi z najmniej zgrabnych urządzeń na rynku. Umówmy się, nie wyróżniają się niczym szczególnym i wyglądają jak telefon sprzed kilku lat. Japończycy zatrzymali się na stylu projektowania zwanym OmniBalance, wówczas gdy inni producenci zaczęli wypuszczać smartfony z minimalnymi ramkami wokół wyświetlaczy.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że Sony zmieni strategię projektowania w niedalekiej przyszłości. Nie wiadomo jednak jaki kierunek obiorą. Wygląda jednak, że nowy przeciek przybliża nam nieco plany japońskiej firmy na 2018 rok.

Zrzut ekranu ukazuje rzekomo arkusz specyfikacji niezapowiedzianego smartfonu Sony z numerem modelu H8541 prosto z Chin. Może to być flagowiec na 2018 rok z 5,7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 4K i osłoną Corning Gorilla Glass 5. Wewnątrz ma pracować Snapdragon 835, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej.

Sony H8541 ma wymiary 149 x 74 x 7,5 mm, a więc jest mniejszy i cieńszy od modelu Xperii XZ Premium (156 x 77 x 7.9 mm). Ma on też większy wyświetlacz. Bedzie działać od początku na systemie Android Oreo. Oprócz większego wyświetlacza i większej baterii, niczyi nie różni się od Xperii XZ Premium.

Może to oznaczać, że Sony H8541 będzie pierwszym bezramkowym smartfonem w szeregach japońskiej firmy.

Źródło: PhoneArena

Author

Udostępnij