Strona głównatechnologiaŚrednio odblokowujesz swojego iPhone 80 razy dziennie

Średnio odblokowujesz swojego iPhone 80 razy dziennie

AUTOR

Kategorie

Ben Bajarin z Creative Strategies, który uczestniczył w piątkowej konferencji Apple poświęconej bezpieczeństwu dostarczył na kilku interesujących informacji na temat zabezpieczeń jakie stosuje spółka z Cupertino. W wywiadzie dla Techpinions zdradził choćby, że aż 89 % użytkowników iPhone’ów korzysta z Touch ID. Pokrywa się to z jego wcześniejszymi przypuszczeniami, w których twierdził, że 85 % osób do odblokowania smartfonu używa skanera linii papilarnych lub kodu zabezpieczającego.

Twierdzi on również, że Apple wspina się na wyżyny, aby zapewnić bezpieczeństwo każdemu posiadaczowi sprzętu z “jabłkiem” ze względu na ogromną ilość ważnych dokumentów przechowywanych cyfrowo. Bajarin uważa, że zdecydowana większość w przeciwieństwie do lat ubiegłych z czasem postanowiła chronić swoje urządzenia właśnie kodem lub odciskiem palca.

Analityk uważa, że Apple jako jedyna firma dostarcza jedyny skuteczny system zabezpieczeń, który jest łatwo dostępny dla użytkownika końcowego. Według wysokiej rangi inżynierów giganta z Cupertino użytkownicy odblokowują swoje iPhone’y aż 80 razy dziennie, niezależnie czy przy pomocy kodu, czy TouchID.

W przypadku nowoczesnych iPhone’ów i iPadów szyfrowanie jest osadzone w układzie Ax przy użyciu koprocesora Secure Enclave, czyli enklawy bezpieczeństwa.

Źródło: AppleInsider

Author

Udostępnij