Strona głównatechnologiaStarsze wersje Androida wyświetlą również nowe emotikony

Starsze wersje Androida wyświetlą również nowe emotikony

AUTOR

Kategorie

Czy tego chcemy, czy nie, emotikony to już część naszego codziennego życia. Występują praktycznie wszędzie, a szczególnie widać to w portalach społecznościowych i komunikatorach. Co roku, w czerwcu biblioteka dostępnych grafik jest aktualizowana i tak w zeszłym miesiącu wydano Unicode 10 z 56 nowymi emoji. Jak już pewnie się domyślacie, będą one widoczne jedynie dla nowych systemów jak iOS 11 czy Android 8.0 O. Większość użytkowników nie będzie w stanie ich zobaczyć dopóki nie zaktualizuje swojego urządzenia (oczywiście jeśli jest możliwość).

Jednak wydaje się, że nie będzie tak do końca. Najwyraźniej programiści Google pracują nad dostarczeniem 56 nowych emotikon dla użytkowników systemu Android 4.4 KitKat lub nowszego. Google planuje wprowadzić również wsparcie dla biblioteki EmojiCompat. Dodaje to wszystkie czcionki, które są kompatybilne ze starszymi systemami i wyświetla poprawnie emoji.

Po wydaniu EmojiCompat, deweloperzy będą mogli dodać ją do swoich aplikacji. Zamiast czarnego kwadratu z krzyżykiem zobaczymy normalny obrazek.

Źródło: Android Developers, Emojipedia, PA

Author

Udostępnij