Strona głównatechnologiaSuper Mario Run zużywa bardzo dużą ilość danych

Super Mario Run zużywa bardzo dużą ilość danych

AUTOR

Kategorie

Super Mario Run to gra, która w momencie stała się hitem i okupuje pierwsze miejsca w wielu kategoria w App Store, w tym tą najważniejszą dla Nintendo, czyli “najbardziej dochodowych aplikacji”. Jak już wcześniej o tym pisałem gra wymaga stałego połączenia z Internetem. Teraz okazuje się również, że może ona generować pobór bardzo dużej ilości danych.

Testy wykazały, że Super Mario Run może wykorzystać od 40 do 60 megabajtów danych na godzinę, a więc nie jest to mało. Łatwo też wyliczyć, że w momencie, gdy gra pochłonęłaby nas na kilka godzin dziennie, to przez dwa tygodnie można zużyć nawet 5 GB danych. Oczywiście stałe połączenie z siecią ma na celu zapobieganie piratom, co przekłada się również na dość duże użycie transmisji.

Wygląda to na problemy z serwerem, który nie jest w stanie wytrzymać tak dużego oblężenia graczy. Nintendo najwyraźniej nie spodziewało się, że gra będzie cieszyła się, aż tak dużą popularnością. Dlatego też należy pamiętać, że lepiej jest grać po podłączeniu do sieci WiFi. Możemy być pewni, że wkrótce Nintendo upora się z problemem, który powoduje nadzwyczajne zużycie danych.

Źródło: PhoneArena, pocketnow

Author

Udostępnij