Strona głównatechnologiaSurface Phone od Microsoft może pojawić się jesienią 2017 roku lub wcale

Surface Phone od Microsoft może pojawić się jesienią 2017 roku lub wcale

AUTOR

Kategorie

Jestem pewni, że wiele osób jest skłonnych dać firmie Microsoft i systemowi Windows Phone jeszcze jedną szansę. Jeśli spółka z Redmond dotrzyma swojej obietnicy i wypuści na rynek długo oczekiwaną serię smartfonów Surface Phone to znajdzie się wielu chętnych na ich zakup. Według najnowszych doniesień nie nastąpi to jednak w najbliższym czasie. Mary Jo Foley z ZDNet twierdzi, że jeśli Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na wydanie Surface Phone, nastąpi to dopiero pod koniec przyszłego roku.

Kolejny raport potwierdza jej słowa i mówi, że Surface Phone może zostać ogłoszony jesienią 2017 roku lub nawet na początku 2018 roku. Warto też wspomnieć dlaczego Microsoft ma takie problemy z wydanie własnego urządzenia, które określane byłoby flagowcem na miarę oczekiwań. Krótka historia pokazuje, że pierwsze problemy pojawiły się już 4 lata temu i podobny scenariusz może mieć sytuacja z Surface Phone.

Chodzi o sztandarowy projekt McLaren z Windows Phone, odwołany przez Microsoft ze względu na pewne problemy z elementami telefonu. Zamiast własnego flagowego smartfona, firma z siedzibą w Redmond musiała współpracować z HTC, aby wymyślić urządzenia high-end zasilane przez Windows Phone 8.1.

Wierzcie lub nie, to samo stało się w tym roku, kiedy to planowano zaprezentowanie smartfonu z linii Surface. Jednym z powodów było wycofanie się z rynku mobilnego Intela. W związku z tym Microsoft został na lodzie, ponieważ wewnątrz Surface Phone miał znaleźć się procesor Intel x86.

Microsoft porzucił projekt Surface Phone i ponownie połączył siły z HP w celu wprowadzenia na rynek modelu Elite X3, najpotężniejszego obecnie telefonu z system Windows.

Kolejnym planowanym terminem jest jesień 2017 roku, jednak nie należy go traktować poważnie, patrząc na wcześniejsze historie. Projekt Surface Phone może też nigdy nie wyjść w życie, jeśli Microsoft podejmie kolejne złe decyzje.

Źródło: ZDnet, Dr. Windows, MSPoweruser

Author

Udostępnij