Strona głównatechnologiaSystem podwójnego aparatu w iPhone zaprezentowany w koncepcie

System podwójnego aparatu w iPhone zaprezentowany w koncepcie[WIDEO]

AUTOR

Kategorie

W styczniu mogliśmy zobaczyć zgłoszenie patentowe opublikowane przez Apple dające wgląd jak mógłby wyglądać interfejs systemu podwójnego obiektywu w smartfonach z systemem iOS. Zbiegło to się również plotkami o zastosowaniu takiego rozwiązania w następnej generacji, czyli iPhone 7. Miałby być to połączenie szerokokątnego obiektywu (podobnego do stosowanego aktualnie) oraz teleobiektywu do robienia zdjęć odległym obiektywom oraz kręcenia filmów.

Oba obiektywy działałyby jednocześnie i robiły oddzielne zdjęcia, które oprogramowanie połączyłoby w unikalny sposób. Wyświetlanie obrazu również byłoby możliwe dzięki podzieleniu ekranu. Jeden z nich pokazywałby pełen widok, a drugi dokładne przybliżenie wybranego obiektu.

Aparaty mogłyby być również używane oddzielnie lub w połączeniu z nagrywaniem filmu. Najnowsze plotki głoszą, że powstanie specjalna wersja iPhone 7 Plus z dwoma obiektywami, iPhone i zwykły iPhone 7 Plus pozostaną z jednym aparatem.

Choć interfejs nie jest potwierdzeniem zastosowania podwójnego obiektywu już w następnej generacji iPhone to możemy spojrzeć w poniższy filmie jak mogłoby to wyglądać.

Źródło: MacRumors

Author

Udostępnij