Strona głównatechnologiaSzukasz pomysłu na nowe hobby? Spróbuj domowego szycia na maszynie

Szukasz pomysłu na nowe hobby? Spróbuj domowego szycia na maszynie

AUTOR

Kategorie

Szycie na maszynie w ostatnich latach powraca do łask. Choć w Polsce działa coraz mniej szkół zawodowych, które uczą krawiectwa to ciągle jest dużo osób, które uwielbiają kreatywne prace z pomocą maszyny do szycia. Jeśli pragniesz szyć wyłącznie w ramach pasji i na użytek domowy, z powodzeniem możesz nauczyć się tego samodzielnie.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z szyciem?

Przede wszystkim potrzebna będzie maszyna do szycia. Na szczęście nie jest to dzisiaj duży wydatek, bo podstawową maszynę do szycia można kupić już za 300 zł. Oprócz tego na rynku dostępne są tańsze używane modele. Można też na czas nauki pożyczyć maszynę od kogoś znajomego. W dużych miastach działają także kawiarenki szyciowe, gdzie właśnie osoby nieposiadające maszyny mogą oddawać się swojej pasji. Do szycia przyda się trochę wolnego miejsca, blat do krojenia i podstawowe narzędzia. Z pewnością potrzebne będą ostre nożyczki, miary krawieckie, pisaki do znaczenia, szpilki, nici, tasiemki, zamki, guziki. Niezbędne będą także tkaniny i dzianiny. Obecnie jest wiele sposobów na to by kupić tanie tkaniny, chociażby w Internecie czy sklepach typu outlet. Można też przerabiać już posiadane ubrania i tekstylia.

Jak nauczyć się szyć na maszynie?

Sama obsługa maszyny jako urządzenia nie jest trudna a do każdego sprzętu dołączona jest instrukcja. Uczyć można się samodzielnie z pomocą Internetu, książek i czasopism. W sieci znajdziemy bardzo dużo blogów z poradnikami krok po kroku, które uczą jak uszyć poszewkę, fartuszek czy bieżnik. Bardzo pomocne są także filmy dzięki którym uszyjemy najprostsze ubrania czy zabawki dla dzieci. Kupując magazyny z wykrojami również możemy bardzo dużo się nauczyć podczas osobistej praktyki. Oczywiście jeśli ktoś chce i ma wolny czas może zapisać się na kurs stacjonarny, przeznaczony dla osób początkujących. Jest to bardzo dobry sposób na zdobycie doświadczenia, trzeba jednak liczyć się z tym, że zajmie on wiele wieczorów.

Co można szyć?

Wielu osobom szycie na maszynie kojarzy się przede wszystkim z ubraniami. Tymczasem z pomocą maszyny można szyć bardzo dużo innych przedmiotów, które wcale nie są trudne w wykonaniu. Taką właśnie podstawową umiejętność szycia na maszynie docenią szczególnie mamy dzieci w wieku szkolnym, gdyż dzięki temu będą mogły wspólnie z dzieckiem tworzyć różne kreatywne prace. Na maszynie możemy uszyć szereg dekoracji do pokoju dziecka. Będą to girlandy, organizery, namioty, poszewki, zawieszki. Uszyć możemy też bardzo dużo przedmiotów użytkowych takich jak: pufy, pokrowce na laptop, ekoworeczki na żywność. Oprócz tego jest możliwość tworzenia różnorodnych tekstyliów domowych takich jak: bieżniki, obrusy, zasłony, podkładki na stół, fartuchy.

Author

Udostępnij