Strona głównatechnologiaTest prędkości Galaxy Note 8 i iPhone 7 Plus

Test prędkości Galaxy Note 8 i iPhone 7 Plus

AUTOR

Kategorie

Testy i walka pomiędzy dwoma wiodącymi systemami zawsze elektryzują fanów urządzeń mobilnych. Android oraz iOS to dwie platformy, które różnią się w wielu aspektach, ale nigdy nie unikniemy porównań. Oczywiście iPhone w każdej generacji porównywany jest z flagowymi urządzeniami z Androidem. Tym razem padło na rocznego iPhone’a 7 Plus i Samsunga Galaxy Note 8, który właśnie debiutuje na rynku. Pierwszy z nich ma “tylko” 3 GB pamięci RAM, a drugi aż dwa razy więcej, czyli 6 GB RAM.

Po raz kolejny i zapewne nie ostatni górą w tym teoretycznie nierównym pojedynku jest ten słabszy, a więc iPhone 7 Plus. Wynika to z idealnej optymalizacji oprogramowania i sprzętu. W teście prędkości, który widzieliśmy już kilkukrotnie w wykonaniu różnych urządzeń i zawsze pod tym względem lepiej wypadały telefony Apple mimo mniejszej ilości pamięci operacyjnej.

W teście otwierania po kolei aplikacji i gier zobaczymy m. in. Snapchat, PS Express i Instagram, Asphalt czy Grand Theft Auto, które wymagają wiele mocy obliczeniowej. Pierwszą rundę iPhone 7 Plus zakończył w ciągu trzech minut i dwudziestu jeden sekund, a Samsung Galaxy Note 8 potrzebował pięciu minut i sześciu sekund.

Galaxy Note 8 działa w tym teście w rozdzielczości 1080p, a więc takiej samej jak iPhone 7 Plus. Note8 może jednak operować z rozdzielczością QHD, a więc mogłoby to spowodować jeszcze większe opóźnienie. https://www.youtube.com/watch?v=dJOWBUsEFfk

Author

Udostępnij