Strona głównatechnologiaTest upadku Galaxy S8 i S8 + z różnych wysokości

Test upadku Galaxy S8 i S8 + z różnych wysokości [WIDEO]

AUTOR

Kategorie

Po tym jak pojawiły się pierwsze przecieki na temat Galaxy S8 oraz Galaxy S8+, wielu z nas zastanawiało się pewnie jak wytrzymały będzie ogromny i obustronnie zakrzywiony ekran. Również mogliśmy to samo pytanie zadać przy tylnej części obudowy, która wykonana została ze szkła. Od razu pojawiły się informacje, że urządzenie będzie chronione z obu stron przez najnowsze Gorilla Glass 5, czyli podobnie jak Galaxy Note 7. Wielu potencjalnych klientów mogło odetchnąć z ulgą po premierze urządzeń, bo właśnie tak jest.

Crning, czyli producent Gorilla Glass zapewnia, że szkło ochronne jest w stanie przetrwać do 80 % upadków z wysokości ramion. Poprzednia generacja, Gorilla Glass 4 dawała taką gwarancję przy upadkach z wysokości talii. Jednak dopóki nie zobaczysz jak wygląda to w praktyce, nie jesteś w stanie ocenić realnej wytrzymałości urządzenia, które nie znajduje się w żadnym etui.

Pierwsze testy, które pojawiają się na YouTube pokazują, że Galaxy S8 i Gorilla Glass 5 wychodzą zwycięsko w kontakcie z ziemia, ale przy upadku z wysokości talii. Upadek z większej wysokości nie wygląda już tak kolorowo, co możemy zobaczyć na filmach. Wygląda na to, że dla bezpieczeństwa lepiej wyposażyć swojego Galaxy S8 lub Galaxy S8+ w etui oraz szkło ochronne. Możemy też zauważyć, że szklany tył jest znacznie mniej wytrzymały, co pokazuje ten test:

https://www.youtube.com/watch?v=KzZdlS37tps https://www.youtube.com/watch?v=ZsaFc59FY6w

Author

Udostępnij