Strona głównatechnologiaTest wytrzymałości iPhone 8

Test wytrzymałości iPhone 8 [WIDEO]

AUTOR

Kategorie

Dziś pierwsze jednostki iPhone 8 i iPhone 8 Plus zaczęły trafiać w ręce klientów. W związku z tym pojawiają się pierwsze testy, które przybliżą nam sylwetkę obu urządzeń. JerryRigEverything wykonał typowy test wytrzymałości, a więc zarysowania, podpalanie oraz wyginanie. Zapewne wielu z nas interesuje jak poradzi on sobie przede wszystkim z zarysowaniami na tle konkurencji. Warto przypomnieć, że tegoroczna linia iPhone’ów ma szklany tył, a nie jak bywało to przez ostatnie lata, metalowy.

Wytrzymałość przedniego i tylnego szklanego panelu zaczęła rysować się na poziomie “6” wg skali Mohsa, czyli podobnie jak iPhone 7. Apple mówi, że iPhone 8 używa najbardziej wytrzymałego szkła na smartfonie, ale chyba jednak nie jest tak do końca. Wokół szklanych paneli umieszczona jest plastikowa zakładka, aby chronić urządzeni przy upadku. Również “szafirowa” osłona obiektywu nie wydaje się być wykonana z szafiru jak zapewnia Apple i zarysowania występują na poziomi 6-7.

iPhone 8 bardzo dobrze wypada w teście wyginania i na tle iPhone 7, który jednak potrafił się wygiąć w tym samy teście jest zdecydowanym wygranym. iPhone 7 zanotował odkształcenie, co miało wpływ na utratę wodoszczelności. Na szczęście tegoroczny iPhone 8 nie będzie miał z tym problemu. Zapraszam do oglądania:

Author

Udostępnij