Strona głównatechnologiaTest wytrzymałości Sony Xperia XZ Premium

Test wytrzymałości Sony Xperia XZ Premium [WIDEO]

AUTOR

Kategorie

Sony Xperia XZ Premium to kolejny flagowiec japońskiej firmy, który można już kupić także w Polsce. Nie jest to tanie urządzenie, ponieważ w oficjalnym sklepie Sony kosztuje on 3199 złotych i za tę cenę wielu z nas oczekuję bardzo dużo. Jedną z cech, która nas interesuje jest wytrzymałość smartfonu i wydaje się, że Japończycy sprostali temu zadaniu.

Jego wytrzymałość sprawdził oczywiście niezawodny Zack z kanału JerryRigEverything. Wyświetlacz Xperii XZ Premium chroniony jest przez Gorilla Glass 5 i to samo dotyczy również tylnej części obudowy, a nawet aparatu. Zapewnia to, że tylna jak i przednia część nie zarysują się nawet w kieszeni z monetami, czy kluczykami. Dolna i górna część urządzenia wykonane są z metalu. Z tego samego materiału wykonane są boczne przyciski Xperii XZ Premium, a więc może się zdarzyć, że zostaną one zarysowane. Boki natomiast wykonane są z tworzywa sztucznego, które również może być podatne na zarysowania.

Ostatnim i jednym z najważniejszych testów jest próba wyginania. Jak widzimy, Xperia XZ Premium jest bardzo wytrzymałym urządzeniem jeśli chodzi o tę kwestię i nawet jeśli trochę się odkształci to powraca do pierwotnej formy. Zack przyznaje, że jest to najsolidniejszy smartfon od Sony jaki kiedykolwiek testował.

Author

Udostępnij