Strona głównatechnologiaUdostępnianie Wi-Fi bez podawani hasła w iOS 11 dla znajomych i gości

Udostępnianie Wi-Fi bez podawani hasła w iOS 11 dla znajomych i gości

AUTOR

Kategorie

iOS 11 posiada nową funkcję, która pozwala udostępnić swoją sieć Wi-Fi znajomym i gościom bez konieczności fizycznego podawania hasła. Jest to już kolejna funkcja, która znacznie ułatwi działanie w grupie i umożliwi szybsze wykonywanie niektórych czynności, które do tej pory mogły zajmować cenny czas i to jest kolejnym potwierdzeniem tego działania Apple.

Oczywiście istnieje już taka opcja, że urządzenia zalogowane na jedno konto iCloud mogły z łatwością łączyć się z siecią za pomocą tego samego identyfikatora do sieci domowej lub firmowej. Sprawiałoby to oczywiście problem w przypadku osób z własnym kontem i to właśnie dotyczy znajomych czy gości. Idealne rozwiązanie przynosi właśnie iOS 11.

Nowe narzędzie do udostępniania hasła do Wi-Fi jest niezwykle proste i pozwala dzielić się dostępem do sieci bez konieczności podawania hasła i fizycznego wpisywania go w innym urządzeniu. Na iPhone lub iPadzie z iOS 11 zostanie wyświetlony komunikat z informacją, że dane urządzenie chce połączyć się z nasza siecią. Wadą, a może jednak zaletą jest to, że pojawi się ono w przypadku, gdy gość będzie również korzystał z iOS 11 i musiał wyświetlić okno Wi-Fi w Ustawieniach i oczywiście znajdować się w zasięgu sieci.

Źródło: RedmondPie

Author

Udostępnij