Strona głównatechnologiaUnikalny smartwatch ZeTime z układem mechanicznymi i ekranem dotykowym

Unikalny smartwatch ZeTime z układem mechanicznymi i ekranem dotykowym

AUTOR

Kategorie

Po zebraniu w zeszłym roku ponad 6 milionów dolarów na Kickstarterze i Indiegogo, szwajcarska firma MyKronoz oficjalnie zaprezentowała swój smartwatch ZeTime na targach CES 2018. Zegarek zobaczymy w wersjach Petite (39 mm) oraz Regular (44 mm). Będzie on kosztował na 199 dolarów. MyKronoz planuje także uruchomić trzy kolekcje obejmujące paski i wykończenia zegarków.

Czynnikiem wyróżniającym ZeTime jest to, że będzie pierwszym na świecie smartwatchem z mechanicznymi układami na kolorowym ekranie dotykowym. Ma on normalną tarczę, ale może też bez problemu funkcjonować jako inteligentny zegarek, czego wcześniej nikt nie pokazał. MyKronoz opatentowało technologię “Smart Movement”, która pozwala na działanie przez 30 dni głównej funkcji zegarka, a więc pokazywanie czasu po jednym naładowaniu baterii.

ZeTime Regular posiada 1,22-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli, a wersja Petite posiada ekran o takiej samej rozdzielczości i wielkości 1,05 cala. Większy ma baterię 200 mAh, a mniejszy 180 mAh. W trybie analogowym pozwala to na 30 dni ciągłego korzystania z zegarka lub 3 dni w trybie smartwatcha. Tu właśnie użyta została funkcja “Smart Movement”, a więc hybrydowy zegarek działa niezależnie od wszystkiego przez miesiąc.

ZeTime ma 3-osiowy akcelerometr, optyczny czujnik tętna i obsługę Bluetooth 4.2. Jest on kompatybilny ze smartfonami z iOS 8 lub Androidem 5.0 wzwyż.

Źródło: PhoneArena, MyKronoz

Author

Udostępnij