Strona głównatechnologiaUrządzenie, które złamie hasło iPhone w czasie od 6 sekund do 17...

Urządzenie, które złamie hasło iPhone w czasie od 6 sekund do 17 godzin

AUTOR

Kategorie

W świetle ostatnich wydarzeń i batalii pomiędzy Apple, a władzami Stanów Zjednoczony odnośnie iPhone’a terrorysty z San Berdnardino wiele mówiło się na temat zabezpieczeń. Praktycznie codziennie pojawiała się jakaś informacja dotycząca tego tematu i czy spółka z Cupertino powinna odblokować telefon napastnika w celu odczytania ważnych i istotnych danych dla FBI.

W londyńskim sklepie Fone Fun Shop pojawiło się urządzenie, które umożliwia odgadnąć 4-cyfrowe hasło odblokowujące iPhone’a. Koszt takiego wynalazku to 119 funtów, czyli około 600 złotych. Dyrektor sklepu Mark Stracha mówi, że urządzenie powstało w celu umożliwienia dostępu właścicielom smartfonów, kiedy zapomną oni hasła. Firma odkryła to po raz pierwszy w Hong Kongu i początkowo również byli sceptyczni co do tego, czy system w ogóle działa.

IP-BOX działać będzie wyłącznie z systemem iOS 7 lub starszym. Cały proces może potrwać od 6 sekund do 17 godzin, aż hasło zostanie złamane. Daily Mail donosi, że udało im się złamać kod w 6 godzin na iPhone 5c. Podobno urządzenia działające na iOS 9 ma być dostępne jeszcze w tym miesiącu.

Wiemy też, że Apple chce poznać sposób w jaki agencji FBI udało się złamać szyfr w iPhone 5c Farook’a.

Źródło: Daily Mail

Author

Udostępnij