Strona głównatechnologiaUsunięte notatki z iPhone'a mogą pozostać w iCloud dłużej niż zapewnione 30...

Usunięte notatki z iPhone’a mogą pozostać w iCloud dłużej niż zapewnione 30 dni

AUTOR

Kategorie

Rosyjska firma Elcomsoft ma obecnie problem z włamaniem do oprogramowania Apple i wskazaniem luk w zabezpieczeniach. Jeśli przedstawiciele tej nacji, w postaci hakerów mówią, że mają z tym problem to naprawdę tak jest.

Najnowszym odkryciem jest fakt, że notatki zapisane w aplikacji Notes, które są zsynchronizowane z iCloud, a następnie usunięte i przeniesione do kategorii “Ostatnio usunięte” przechowywane są przed 30 dni. Po tym czasie powinny one zostać całkowicie skasowane i niedostępne dla nikogo, jednak jak twierdzą Rosjanie, są one obecne w chmurze, ale nie zobaczymy ich na urządzeniu.

Na szczęście dostęp do niewidzialnych notatek można uzyskać za pomocą programu Phone Breaker od Elcomsoft, który jest w stanie pobrać i wyodrębnić wszystkie notatki z iCloud. W przykładzie podany został iPhone 7 z 288 zapisanymi notatkami i 334 łącznie pobranymi z iCloud, a więc 46 z nich, od dawna nie powinno istnieć. Nie wiadomo dlaczego Apple nadal przechowuje wszystkie notatki, które były synchronizowane.

Elcomsoft od razu poinformował o zaistniałej sytuacji. Przechowywanie starszych niż 30 dni notatek nie ma jednak reguły, ponieważ udało się odzyskać w jednym z przypadków takie z 2015 roku, a w innym tylko te z więcej niż 2 tygodni po określonych 30 dniach.

Źródło: Elcomsoft, SlashGear

Author

Udostępnij