Strona głównatechnologiaW 2020 roku będzie więcej osób z telefonami komórkowymi niż z dostępem...

W 2020 roku będzie więcej osób z telefonami komórkowymi niż z dostępem do elektryczności i bieżącej wody

AUTOR

Kategorie

Według rocznego sprawozdania Cisco w 2020 roku liczba właścicieli telefonów komórkowych ma być większa od korzystających z elektryczności oraz bieżącej wody. Cisco oczekuje, że za cztery lata liczba właścicieli komórek osiągnie zawrotną liczbę 5.4 miliarda. Gdzie korzystających z elektryczności ma być 5.3 mld, a ludzi z dostępem do bieżącej wody 3.5 miliarda.

Cisco zapowiada zużycie 366,8 eksabajtów danych w 2020 roku. Taka ilość danych wystarczyłaby na udostępnienie 81 bilionów zdjęć na Instagramie czy 7 bilionów minut filmów na YouTube. Jest dziesięć razy większa liczba od tej wykorzystanej w 2015 roku. Firma z San Francisco oczekuje, że za 4 lata ruch mobilny będzie na poziomie 81 % w stosunku do całości. Oczekuje się również debiutu 5G właśnie w tym roku. Cisco przewiduje, że 75 % całych zużytych danych będzie wykorzystane na strumieniowanie wideo.

Ilość urządzeń mobilny ma wzrosnąć do 11.6 miliarda. W porównaniu w poprzednim roku było ich 7.9 mld. Co najbardziej może nas ucieszyć już za 4 lata średnia prędkość łącza ma wzrosnąć trzykrotnie w stosunku do teraz i wynosić 6.5 Mbps.

Źródło: CNET

Author

Udostępnij