Strona głównatechnologiaW San Francisco ukradziono ponad 300 iPhone X o łącznej wartości 370...

W San Francisco ukradziono ponad 300 iPhone X o łącznej wartości 370 tys. $

AUTOR

Kategorie

Złodziejom udało się ukraść 300 jednostek iPhone X z furgonetki, która dostarczała je do sklepu Apple Store w San Francisco. Trzej mężczyźni w kapturach podjechali białym autem marki Dodge i włamali się do ciężarówki UPS zaparkowanej przed Stonestown San Francisco Apple Store około 11:30 w ostatni czwartek. W sumie udało im się ukraść 313 iPhone’ów X o łącznej wartości ponad 370 000 dolarów.

Wszystko działo się właśnie obszarze rozładunkowym centrum handlowego Stonestown Galleria w południowo-zachodniej części San Francisco. Jednemu z ochroniarzy udało się zrobić zdjęcie podczas przepakowywania skrzynek z ciężarówki UPS dla białego Dodge’a.

Sprawców nie udało się zatrzymać, ale policja ma skatalogowane wszystkie urządzenia wraz z numerami seryjnymi. Widać, że sprawcy musieli widzieć o tym, że tego dnia zosanie dostarczona taka ilość iPhone X do tej galerii. Było to zaledwie dzień przed sklepową premierą tego modelu, ale ostatecznie udało się dostarczyć dodatkowe telefony, aby sprzedaż w Apple Store rozpoczęła się bez opóźnień.

Źródło: KTSF, PhoneArena

Author

Udostępnij