Strona głównatechnologiaWybierasz się na Euro do Francji? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

Wybierasz się na Euro do Francji? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

AUTOR

Kategorie

Francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych uruchomił nową aplikację dla użytkowników telefonów, która ma na celu powiadamiać w przypadku ataku terrorystycznego lub innego zagrożenia. Aplikacja nazywa SAIP – skrót od Système d’alerte et d’information des populations, który z grubsza możemy przetłumaczyć na “system informowanie i ostrzegania ludzi”. Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS w języku angielskim i francuskim.

Wszystko to oczywiście ma związek z Mistrzostwami Europy we Francji, które rozpoczynają się już jutro. Oczywiście jest to pokłosi listopadowych ataków terrorystycznych w Paryżu. Rząd wydał tę aplikację zapewne, aby złagodzić wszechobecny niepokój, a użytkownicy mogli otrzymać szybkie powiadomienie o nagłym wypadku.

W przypadku ataku terrorystycznego, aplikacja wyświetla biały napis “ALERT” wraz z krótkim opisem tego, co się dzieje, na jednolitym czerwonym tle na ekranie smartfonu. Użytkownik może także uzyskać dodatkowe informacje na temat wydarzeń oraz operacji policyjnych. Jako środek ostrożności, aplikacja nie dysponuje powiadomieniami dźwiękowymi lub wibracjami, aby nie przyciągnąć uwagi potencjalnych zamachowców.

Aplikacja SAIP zawiera także alerty i wskazówki, jak reagować na inne sytuacje, takie jak ataki nuklearne i katastrofy naturalne. Początkowo francuskie MSW używało podobny system ostrzegania obywateli poprzez SMS, ale został szybko wykluczony, biorąc pod uwagę koszty eksploatacji i szybkość dostarczania powiadomień.

Pobierz:

Author

Udostępnij