Strona głównatechnologiaXerox - wydajna drukarka do firmy

Xerox – wydajna drukarka do firmy

AUTOR

Kategorie

Xerox Phaser 7400 może być jedną z najbardziej ironicznych drukarek, jeśli można w ogóle użyć tego słowa w odniesieniu do maszyny. Wiele firm korzysta często z konstrukcji konkurencji, obniżając koszty opracowywania czegoś od podstaw, mówimy tu o produktach bliźniaczych. Takim właśnie produktem jest opisywany Xerox, wygląd i większość części wewnętrznych zostało zapożyczone z modelu OKI 9650. Choć wyróżnia się względem brata bliźniaka ulepszonym kontrolerem, panelem sterownia oraz lepszym procesorem.

Konstrukcja

Phaser 7400 posiada w miarę nowoczesny wygląd wykorzystujący dużo krzywizn (choć to oczywiście kwestia gustu). Jego wymiary, 640 x 623 x 471 mm oraz spora waga 84kg, plasują go raczej w kategorii dużych maszyn. Panel sterowania, wyposażony w kilka przycisków i prosty wyświetlacz, znajduje się mniej więcej w połowie przedniej części drukarki i zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Łącznie podajniki są w stanie obsłużyć 800 arkuszy.

Zalety

Prędkość wydruku jaką osiąga Xerox Phaser 7400 jest imponująca i wynosi odpowiednio 36 stron na minutę dla wydruków kolorowych oraz 40 stron na minutę dla wydruków monochromatycznych. Wszystko to jest osiągalne dzięki szybkiemu, 800MHz procesorowi PowerPC oraz 256MB pamięci (rozszerzalnej do 1GB). Dzięki oprogramowaniu XSupportCentre konfigurowanie dużych, złożonych zadań wydruku jest banalnie proste i przyjemne.

Wady

Niestety, wydruki żywych grafik często wychodzą przesycone, szczególnie podczas większych zadań. Dodatkowo druk drobnego tekstu także nie zachwyca. W standardzie niestety, drukarka nie jest wyposażona w funkcje łączności z siecią czy dupleks (wersja DN jest w nie wyposażona, ale trzeba do niej sporo dopłacić).

Author

Udostępnij