Strona głównatechnologiaXiaomi prezentuje INTELigentne buty

Xiaomi prezentuje INTELigentne buty

AUTOR

Kategorie

Inteligenta odzież i akcesoria są już na porządku dziennymi i nikt temu się nie dziwi. Oczywiście większość z nich jak opaski, koszulki, czy obuwie wykorzystywane są podczas uprawiania różnego rodzaju sportów. Xiaomi głównie w tej części rynku zaistniało dzięki swojej opasce Band w różnych wersjach. Teraz znów wprowadza do oferty kolejną nowość dla sportowców i są to inteligentne buty o nazwie “90 Minutes Ultra Smart Sportswear”. Zostały one stworzone przy współpracy z firmą Intel, która dostarczyła mózg butów w postaci modułu Curie.

Sportowe buty od Xiaomi kosztują 300 CNY, czyli niecałe 180 złotych. Bateria powinna wystarczyć 60 dni i dzięki modułowi Intel Curie możemy śledzić każdy wykonany w nich ruch od spaceru, poprzez bieganie, kończąc na wspinaczce. Pod koniec każdego dnia otrzymujemy raport przebytej odległości, prędkości i spalonych kalorii.

Same buty posiadają poduszkę powietrzną (tzw. system), antypoślizgowe podeszwy funkcyjne oraz antybakteryjne wkładki. “90 Minutes Ultra Smart Sportswear” (cokolwiek ta nazwa oznacza) będą dostępne od kwietnia w czterech kolorach, w tym jednym, który świecie w nocy – dla fanów nocnych biegów. Oczywiście będą one dostępne tylko w Chinach i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie można je kupić poza granicami tego kraju.

Author

Udostępnij