Strona głównatechnologiaXiaomi wyda flagowego Mi 5 z Windows 10?

Xiaomi wyda flagowego Mi 5 z Windows 10?

AUTOR

Kategorie

Według doniesień z Chin, Xiaomi planuje przegotować alternatywną wersję nowego flagowca Mi 5 z systemem Windows 10 Mobile. Biorąc pod uwagę to, że na rynku brak jest wysokiej klasy urządzeń z oprogramowaniem Microsoftu byłaby to wielka niespodzianka dla fanów platformy Windows. Spekuluje się, że urządzenia miałoby zostać zaprezentowane na Mobile World Congress. Jednak jest to wyłącznie plotka i czas pokaże co zaprezentuje nam chiński producent.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Xiaomi w niedalekiej przeszłości wypuściło tablet pracujący na systemie Windows wszystko jest możliwe. Producent oprogramowania z Redmond ma przygotowaną również specjalną wersję Windows 10 Mobile ROM dla Mi 4.

Microsoft średnio radzi sobie ze sprzedażą swoich smartfonów co jednoznacznie wynika z raportów za IV kwartał ubiegłego roku. Przez 3 miesiące sprzedano zaledwie 4.5 miliona Lumii. Taka kooperacja z trzecimi firmami mogła by przynieść więcej użytkowników Windowsa.

Do prezentacji Mi 5 pozostało nieco ponad trzy tygodnie. Być może w tym samym okresie dowiemy się czy flagowy smartfon Xiaomi będzie oferowany nie tylko z Androidem.

Źródło: WMPoweruserablet

Author

Udostępnij