Strona głównatechnologiaZegarek idealny dla biegacza

Zegarek idealny dla biegacza

AUTOR

Kategorie

Biegacze jak każda grupa sportowców różnią się od siebie pod wieloma względami. Niektórzy do biegania nie potrzebują w zasadzie niczego, inni z kolei obwarowani są całą gamą gadżetów, które według nich są wręcz niezbędne do codziennego treningu.

Popularnymi gadżetami sportowców są z pewnością słuchawki sportowe, które umożliwiają wygodne słuchanie muzyki podczas treningów. Są to również saszetki-nerki, w których można umieścić niezbędne, podręczne rzeczy. Sportowcy korzystają również z bidonów, by mieć dostęp do wody czy innych napojów. Niektórzy korzystają ponadto z plecaków biegowych, które umożliwiają zabieranie ze sobą potrzebnych rzeczy jeśli zamierza się pokonać dłuższą trasę. Do plecaka można schować wiele rzeczy, mogą to być batony energetyczne, kurtka przeciwdeszczowa, telefon, czy bidon.

Z urządzenie elektronicznych najbardziej znane są krokomierz, zliczający pokonane kroki. Umieszcza się go najczęściej przy skarpecie, bądź przy pasku spodni. Zaletą krokomierzy jest ich niska cena.

Popularność zyskują również pulsometry- najpopularniejsze są z paskiem zakładanym na klatkę piersiową. Odczytują one tętno również z nadgarstka bądź palca. Te proste modele mierzą jedynie tętno w danym momencie, natomiast modele zaawansowane pozwalają na zaprogramowanie pożądanego zakresu tętna. Sygnał dźwiękowy informuje o przekroczeniu ustawionego zakresu. Biegacze używają ponadto stoperów szczególnie gdy biegają na czas po wyznaczonej trasie.

Nowym gadżetem, który zdobył już serca wielu sportowców jest wielofunkcyjny zegarek Suunto Ambit3. Wyróżnia się on niezawodnością oraz nowoczesnym ciekawym designem. jest to zegarek wyposażony w GPS. Jest niezastąpiony podczas treningów. Potrafi dostarczyć wielu potrzebnych informacji. Możemy je odczytać za pomocą bezpłatnej aplikacji Suunto Movescount App. Zegarek ten łączy się bezprzewodowo ze smartfonem. Przy pomocy aplikacji istnieje możliwość zmiany ustawień zegarka.

Zegarek Suunto Ambit3 ustawiony w trybie czasu będzie działał na baterii aż do 30 dni, natomiast ustwiając pomiary GPS co 5 sekund bateria wytrzymuje 30 godzin pracy. Zmieniając czas pomiarów na co 1 minutę czas działania wydłuża się do 200 godzin!

Co takiego ma ten zegarek czego nie mają tradycyjne czasomierze?

Po pierwsze mierzy tempo, prędkość oraz przebyty dystans. Wbudowany ma kompas ułatwiający orientację w terenie. Posiada funkcję informacji o pogodzie. Jest dodoszczelny aż do 100 metrów. Podświetnienie jest ledowe. W zależności od rodzaju przebytego treningu zegarek jest w stanie podać potrzebny czas regeneracji. Zegarek ma wbudowany również stoper oraz minutnik. Wykorzystując wspomnianą aplikację można ustawić telefon jako drugi wyświetlacz zegarka. Ciekawą finkcją jest FusedAltiTM , która podaje wysokość.

Biegacze podczas treningu mogą na tym zegarku sprawdzać połączenia, wiadomości oraz inne powiadomienia. Użytkownik może odwrócić również kolory wyświetlacza.

Zegarek te posiada również budzik. Już więcej nie zaśpisz na poranny trening!

Author

Udostępnij