Strona głównaWymaganiaForza horizon 5: wymagania, które musisz znać

Forza horizon 5: wymagania, które musisz znać

AUTOR

Kategorie

Forza horizon 5: wymagania, które musisz znać

Jesteś fanem gierek komputerowych? Udało Ci się ostatnio kupić tytuł Forza Horizon 5? Ta gierka nie jest nowa, ale cały czas cieszy się zainteresowaniem. Dlaczego? Jakie są tutaj minimalne, zalecane i optymalne wymagania rekomendowane przez producenta?

Co warto wiedzieć na temat gry?

Lubisz gierki wyścigowe? Szukasz fajnego tytułu na długie, zimowe wieczory? Forza Horizon 5 powinna Ci zatem przypaść do gustu. Jest to gra wyścigowa, która odbywa się na otwartej przestrzeni. Możesz zatem podziwiać prezentujące się obok widoki, a przy okazji wykręcać coraz to lepsze czasy. Akcja rozgrywa się w świecie, który ma przypominać graczom Meksyk. A tam jak wiadomo można liczyć na wiele przygód… Producentem Forza Horizon 5 jest Playground Games. To doświadczone i lubiane studio pochodzące z Wielkiej Brytanii. Warto zaś dodać, że wydawcą jest Microsoft Studios. Gra może być przeprowadzona w wielu trybach. Nie ma problemu, by grać pojedynczo. A może masz brata, czy kolegę, który posiada podobne zainteresowania? Nie ma przeszkód, by ścigać się z realnymi konkurentami. Gra Forza Horizon 5 jest dostępna także w polskiej wersji językowej. Została zaś wydana w listopadzie 2021 roku. Forza Horizon 5 to kontynuacja serii. Poprzednia gra (Forza Horizon 4) została zaś wydana w 2018 roku.

Jakie są minimalne wymagania?

Zainteresowała Cię ta gierka? Chcesz poznać <a href=”https://www.internetasap.pl/gry/“>forza horizon 5 wymagania</a>? Jeśli chodzi o system operacyjny, to tutaj warto posiadać minimum Windows 10. Na starszych wersjach ta gra niestety nie będzie właściwie chodzić. Przed ewentualnymi zakupami dobrze byłoby sprawdzić także swój procesor. Aby Forza Horizon 5 działała płynnie i niezawodnie. Tutaj warto posiadać procesor co najmniej AMD Ryzen 3 1200. Alternatywnie możesz zdecydować się na tę gierkę, jak Twój komputer jest wyposażony w Intel Core i5-4460. Warto także zwrócić uwagę na pamięć. W tym aspekcie minimalne wymagania to 8 GB RAM oraz 110 GB (pod kątem HDD). Jaka powinna być zaś karta graficzna? Dobrze byłoby, aby PC miał „na pokładzie” Radeon RX 470. Inna dopuszczalna przez producenta opcja to natomiast GeForce GTX 970.

Co jest zalecane przez producentów?

Z minimalnymi wymaganiami jest niestety tak, że nie zawsze gwarantują odpowiednie działanie gry. Czasami gierka może się przycinać lub nawet zawieszać na dłuższy okres… Nie jest to zaś oczywiście coś, czego oczekują fani takiego spędzania wolnego czasu. Dlatego producent pokusił się o określenie, jakie są według niego zalecane wymagania sprzętowe. I tak system operacyjny to dalej Windows 10. Zmiany dotyczą procesora. Według fachowców, warto byłoby posiadać AMD Ryzen 5 1500X lub ewentualnie Intel Core i5-8400. Rekomendowane zasoby pamięci to 16 GB RAM. Tak samo, jak 110 GB na HDD. W takich grach bardzo ważna jest także karta graficzna. W tym aspekcie rekomenduje się, aby posiadać Radeon RX 590. Jest także inna polecana opcja. To GeForce GTX 1070.

Kiedy osiągniesz największą radość z gry?

Jaki sprzęt trzeba posiadać, by mieć pewność, że gra będzie chodziła wzorowo?

  • system operacyjny: Windows 10
  • pamięć: 16 GB RAM i 110 GB (ale tym razem na SSD)
  • procesor: AMD Ryzen 7 3800XT. Ewentualnie dobrym rozwiązaniem będzie Intel Core i7-10700K
  • karta graficzna: Radeon RX 6800 XT albo GeForce RTX 3080

Jakie kierownice są obsługiwane?

Kierowanie przy pomocy strzałek nie daje takiej frajdy, jak granie z prawdziwą kierownicą. Jakie modele są tutaj rekomendowane? To m.in. produkty od Logitecha (G25, G27, G29), czy Thrustmastera (T150 RS, czy T300 RS).

Author

Udostępnij