Strona głównaWymaganiaJaki sprzęt spełni wymagania Fortnite?

Jaki sprzęt spełni wymagania Fortnite?

AUTOR

Kategorie

Zastanawiasz się nad tym, czy twój komputer spełnia wymagania sprzętowe niezbędne do gry w Fortnite’a? W poniższym wpisie bliżej przyjrzymy się temu zagadnieniu!

Czym tak właściwie jest Fortnite?

Fortnite to najpopularniejsza gra typu battle royale na całym świecie. W zaledwie dwa lata tytuł zdobył uznanie 250 milionów ludzi na całym globie. Na szczęście wymagania Fortnite’a nie są trudne do spełnienia, jeżeli jesteśmy gotowi do gry w niskiej rozdzielczości, więc możecie dołączyć do tego licznego grona, nawet jeśli macie nieco starszą kartę graficzną. Dodatkowym atutem, który wpłynął na popularność tytułu, jest dostępność na wielu platformach. W Fortnite zagramy na komputerze, Xbox’ie, PlayStation, a nawet urządzeniach mobilnych.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób Fortnite generuje milionowe dochody, skoro gra jest całkowicie darmowa. To proste! Twórcy udostępnili graczom możliwość dobrowolnego zakupu ulepszeń kosmetycznych. Różnorodne skórki nie mają wpływu na rozgrywkę, a jedynie ją upiększają.

Ta wyjątkowa gra działa na zasadach podobnych do każdego innego battle royale, na przykład takiego jak PUBG. Na początku rundy zostajesz zrzucony na mapę wraz z 99 graczami. Każdy jest twoim przeciwnikiem. Wygrywa ostatnia osoba przy życiu.

Jakie są minimalne i rekomendowane wymagania, które należy spełnić w celu uruchomienia Fortnite’a?

Aby cieszyć się z gry w niskiej rozdzielczości zalecamy:

  • Procesor z serii intel core i3;
  • Przynajmniej 20GB wolnego miejsca na dysku typu HDD;
  • 4GB pamięci RAM;
  • Karta graficzna nie musi spełniać dużych wymagań, może to być nawet zintegrowany układ graficzny;
  • Przynajmniej Windows 7 lub nowszy.

Jakich części będziemy potrzebowali, aby spełnić wymagania do gry w wysokiej rozdzielczości na maksymalnych ustawieniach?

  • Karta graficzna z serii RTX 2000;
  • Procesor intel core i5 lub AMD Ryzen 5;
  • Dysk SSD dodatkowo przyspieszy ładowanie gry;
  • Przynajmniej 8GB pamięci RAM.

Sugestie dotyczące części komputerowych

Wymagania gry Fortnite są niezwykle proste do spełnienia, jeżeli planujemy grać w tę grę w niskiej rozdzielczości. Jeżeli jednak chcielibyśmy wycisnąć z tego tytułu więcej estetyki, będziemy potrzebowali odrobinę nowszego sprzętu. Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że nie jest to zbyt wymagająca gra i nawet z kartą graficzną, która ma zaledwie 2GB VRAM-u, możemy cieszyć się płynną rozgrywką. Ze względu na to, że jest to strzelanka typu multiplayer, musimy wziąć jednak pod uwagę, że płynność akcji będzie w dużym stopniu zależała także od stabilności naszego połączenia internetowego.

Co jeżeli chcemy włączyć Fortnite w rozdzielczości 4K?

W dzisiejszych czasach coraz więcej graczy wchodzi na terytorium monitorów o ultra wysokiej rozdzielczości 4K (3840 × 2160 pikseli). Niektórzy podłączają swoje komputery do telewizorów o takiej samej rozdzielczości. Należy zwrócić uwagę na to, że sama gra nie jest wymagająca. Jednak obsługa nowoczesnej rozdzielczości 4K będzie wymagała od naszej karty graficznej znacznie większego poboru mocy. Aby cieszyć się płynną rozgrywką w granicy 80 klatek na sekundę, potrzebujemy nowoczesnego GPU, który obsługuje technologię GDDR6 i ma znacznie więcej pamięci wirtualnej od starszych modeli kart graficznych.

Jaka karta graficzna spełni wymagania 4K?

Najbardziej ekonomicznym procesorem graficznym, który obsłuży Fortnite w rozdzielczości 4K, będzie model AMD RTX 6800 XT. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą przepłacać za jeszcze szybszy i droższy RTX 3080 lub RTX 3090.

AMD wspiera płynną rozgrywkę w 4K dzięki obsłudze technologii GDDR6 i 16 gigabajtom pamięci wirtualnej. Po więcej nowinek ze świata gier i technologii zapraszamy na stronę https://www.internetasap.pl/komputery/.

Author

Udostępnij