Strona głównaAplikacjeDlaczego cyberbezpieczeństwo oraz zabezpieczenie komputera są tak ważne?

Dlaczego cyberbezpieczeństwo oraz zabezpieczenie komputera są tak ważne?

AUTOR

Kategorie

Bezpieczeństwo cybernetyczne jest ważne, ponieważ chroni wszystkie kategorie danych przed kradzieżą i zniszczeniem. Obejmuje to dane wrażliwe, informacje umożliwiające identyfikację osoby (PII), chronione informacje zdrowotne (PHI), informacje osobiste, własność intelektualną, dane oraz rządowe i branżowe systemy informacyjne. Bez programu cyberbezpieczeństwa organizacja nie może się bronić przed kampaniami naruszania danych, co czyni ją nieodpartym celem dla cyberprzestępców.

Zarówno ryzyko nieodłączne, jak i ryzyko rezydualne wzrasta, napędzane przez globalną łączność i wykorzystanie usług w chmurze, takich jak Amazon Web Services, do przechowywania wrażliwych danych i informacji osobistych. Powszechna zła konfiguracja usług w chmurze w połączeniu z coraz bardziej wyrafinowanymi cyberprzestępcami oznacza, że ryzyko, iż Twoja organizacja ucierpi z powodu udanego cyberataku lub naruszenia danych, rośnie.

Biznes musi być bezpieczny

Liderzy biznesowi nie mogą już polegać wyłącznie na nieszablonowych rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa, takich jak oprogramowanie antywirusowe i zapory sieciowe, ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz sprytniejsi, a ich taktyka staje się coraz bardziej odporna na konwencjonalne zabezpieczenia cybernetyczne. Ważne jest, aby objąć wszystkie obszary cyberbezpieczeństwa, aby być dobrze chronionym.

Zagrożenia cybernetyczne mogą pochodzić z każdego poziomu organizacji. Miejsca pracy muszą obejmować szkolenia z zakresu świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego, aby edukować pracowników w zakresie powszechnych zagrożeń cybernetycznych, takich jak oszustwa socjotechniczne, phishing, ataki typu ransomware (np. WannaCry) i inne złośliwe oprogramowanie mające na celu kradzież własności intelektualnej lub danych osobowych.

Coraz więcej zagrożeń

Rozprzestrzenianie się naruszeń danych oznacza, że bezpieczeństwo cybernetyczne ma znaczenie nie tylko dla silnie regulowanych branż, takich jak opieka zdrowotna. Nawet małe firmy są narażone na ryzyko poniesienia nieodwracalnych strat reputacyjnych w wyniku naruszenia danych.

Co to jest cyberbezpieczeństwo?

Cybersecurity to stan lub proces ochrony i odzyskiwania systemów komputerowych, sieci, urządzeń i programów przed wszelkiego rodzaju cyberatakami. Cyberataki stanowią coraz bardziej wyrafinowane i ewoluujące zagrożenie dla Twoich wrażliwych danych, ponieważ osoby atakujące stosują nowe metody oparte na inżynierii społecznej i sztucznej inteligencji (AI) w celu obejścia tradycyjnych kontroli bezpieczeństwa danych.

Faktem jest, że świat w coraz większym stopniu polega na technologii, a zależność ta będzie się utrzymywać w miarę wprowadzania kolejnych generacji nowych technologii, które będą miały dostęp do naszych urządzeń połączonych przez Bluetooth i Wi-Fi.

Aby zachować ochronę danych klientów podczas korzystania z nowych technologii, należy wdrożyć inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa w chmurze wraz z silnymi zasadami dotyczącymi haseł, takimi jak uwierzytelnianie wieloczynnikowe, aby złagodzić nieautoryzowany dostęp.

Znaczenie bezpieczeństwa cybernetycznego

Znaczenie cyberbezpieczeństwa stale rośnie. Zasadniczo nasze społeczeństwo jest bardziej zależne od technologii niż kiedykolwiek wcześniej i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się zmniejszyć. Wycieki danych, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości, są obecnie publicznie publikowane na kontach w mediach społecznościowych. Wrażliwe informacje, takie jak numery ubezpieczenia społecznego, informacje o kartach kredytowych i dane kont bankowych są obecnie przechowywane w usługach przechowywania w chmurze, takich jak Dropbox lub Google Drive.

Faktem jest, że niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, małą firmą, czy dużą międzynarodową korporacją, codziennie polegasz na systemach komputerowych. Jeśli dodamy do tego wzrost popularności usług w chmurze, słabe zabezpieczenia usług w chmurze, smartfony i Internet Rzeczy (IoT), otrzymamy niezliczoną ilość potencjalnych luk w zabezpieczeniach, które nie istniały jeszcze kilka dekad temu. Musimy zrozumieć różnicę między cyberbezpieczeństwem a bezpieczeństwem informacji, mimo że zestawy umiejętności stają się coraz bardziej podobne.

Author

Udostępnij