Strona głównaAplikacjeMaksymalizacja Korzyści Z Zoomu Dla Właścicieli Małych Firm

Maksymalizacja Korzyści Z Zoomu Dla Właścicieli Małych Firm

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszym blogu omówię korzyści płynące z używania Zoomu dla właścicieli małych firm. Będę się zagłębiał w to, jak zmaksymalizować te korzyści, aby odpowiednio dopasować je do potrzeb Twojej firmy. Kiedy wybuchła pandemia, pracownicy musieli zostać w domu i pracować, co oczywiście miało swoje dobre i złe strony. Czy to straszny hit do komunikacji biznesowej lub brak zrozumienia, jak praca z domu może pan out, to było najbardziej niezaprzeczalnie kwestionowane z prób przez ogień.

Pionierska technologia

Zoom Video Communications został uruchomiony w 2011 roku w Kalifornii i zapalił latarnię dla firm, aby skutecznie pracować z domu. Zoom był i nadal jest dużą częścią codziennej pracy dla firm’ które pozwalają swoim pracownikom na wykonywanie pracy z domu. Aplikacja ma wiele zalet, pomogła usprawnić i ukształtować sposób pracy w domu, a także pomogła w edukacji podczas pandemii dzięki lekcjom i seminariom odbywającym się za pośrednictwem Zoomu. Skończyłem trzeci rok studiów przez Zoom i muszę powiedzieć, że nie byłem zawiedziony, uznałem go za skuteczny i bardzo przydatny.

Zoom jest darmowy i umożliwia prowadzenie rozmów wideo do trzydziestu minut. Istnieje również kilka planów, które można zakupić, aby wykorzystać je w swojej firmie, a ich plany są przystępne i łatwe w użyciu. Co więcej, posiadanie opcji płynnego przejścia do wideo podczas rozmów było dużą zmianą kulturową, pozwalając na więcej interakcji międzyludzkich podczas pracy w domu, zamiast prowadzenia spotkań poprzez starą, zużytą formę komunikacji znaną jako telefon stacjonarny, pracownicy są teraz w stanie mówić do siebie twarzą w twarz przez ekran komputera.

Proste, ale skuteczne

Nawiązanie połączenia ze współpracownikami za pomocą aplikacji Zoom może trwać zaledwie kilka sekund i nie potrzeba do tego celu dedykowanego zespołu wsparcia IT. Ponadto, Zoom jest bardzo intuicyjny w użyciu, a niektórzy pracownicy potrafią eksperymentować z pewnymi funkcjami zanim zrobi to nawet szef. Możliwość udostępniania ekranu i korzystania ze zdalnego sterowania to także ogromna korzyść, zwłaszcza gdy próbujesz wyjaśnić coś na komputerze podczas rozmowy wideo. Możliwość udostępniania ekranu zbyt może pomóc obficie z rozwiązywaniem problemów IT, które powstają. Wiem, co myślisz, “Czy jakość połączenia nie będzie zła? Mój internet nie jest najlepszy, czy będę potrzebował lepszego internetu?”. A odpowiedź brzmi: nie. Jakość połączenia jest świetna i jest wyrozumiała dla przepustowości, jakość głosu jest czysta i również wyrozumiała, rozmowy mogą nawet brzmieć lepiej niż zwykła rozmowa telefoniczna! Korzystanie z Zoomu może pomóc również w cotygodniowych spotkaniach, a planowanie ich jest bardzo proste, co jest dodatkową zaletą.

Większa kontrola

Ten punkt jest bardziej oparty na technologii i cóż, jeśli współpracownik ma bardzo złą jakość dźwięku, możesz to dość łatwo ustalić, korzystając z potężnego pulpitu administracyjnego, możesz zobaczyć wykorzystanie CPU (Central Processing Unit) przez każdego z nich i łatwiej znaleźć słabe punkty.

Na przykład współpracownik miał złą jakość dźwięku podczas połączeń i zapytał, czy możemy to rozgryźć. Mam taki fajny pulpit, na którym mogę zobaczyć wykorzystanie procesora przez wszystkich, czy są jakieś opóźnienia w audio lub wideo. Okazało się, że nie ma problemu z jej połączeniem internetowym, ale jej tablet był słabym punktem. Łatwo było to sprawdzić dzięki wbudowanym narzędziom. Mogę zarządzać wszystkim centralnie i przeglądać wszystko, co się dzieje oraz mieć statystyki, które pomogą mi wskazać, gdzie jest problem.

Zarządzanie użytkownikami jest również dziecinnie proste, więc nawet pracownicy nieobeznani z technologią mogą sobie z tym poradzić! Wykorzystanie Zoomu w małych firmach było kluczowe podczas pandemii i nie wygląda na to, aby miało się to szybko zmienić. Włączenie Zoomu do codziennego dnia pracy może pomóc w zwiększeniu możliwości, maksymalizacji wzrostu i ogólnego usprawnienia działalności firmy.

Author

Udostępnij