Strona głównaAplikacjePobieranie aplikacji z Google Play - co warto wiedzieć?

Pobieranie aplikacji z Google Play – co warto wiedzieć?

AUTOR

Kategorie

Użytkownicy w Google Play mają dostęp do szeregu ułatwiających życie, a także dostarczających rozrywkę aplikacji, które mogą być darmowe lub płatne. O czym warto pamiętać, decydując się na pobranie jednej z dostępnych propozycji?

Na co zwrócić uwagę pobierając aplikacje z Google Play na urządzenie z Androidem?

Posiadacze telefonów komórkowych oraz tabletów z Androidem mogą z łatwością pobrać aplikacje bezpośrednio na dany sprzęt. Wystarczy jedynie wejść na aplikacje Google Play, wybrać jedną spośród szeregu dostępnych propozycji, a następnie nacisnąć przycisk zainstaluj w przypadku darmowych propozycji. Możliwości jest naprawdę wiele. Aplikacje mogą dotyczyć planowania, zdrowia, edytowania, nauki, rozrywki, a także wielu innych kategorii. Użytkownicy mogą wybierać spośród szeregu kompatybilnych ze swoim urządzeniem propozycji. Jedna z najistotniejszych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie pobierania danej aplikacji, dotyczy bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenie o nazwie Google Play Protection, które pozwoli uniknąć pobrania, czy występowania na urządzeniu propozycji, która mogłaby generować szkodliwy wpływ na funkcjonowanie sprzętu. Właśnie dlatego zalecane jest wybieranie aplikacji właśnie z tego źródła. Aby zachować jeszcze większy poziom ostrożności, warto dodatkowo sprawdzić, czy dana aplikacja pochodzi ze sprawdzonego źródła. W przypadku podejrzenia, iż dana propozycja może być szkodliwa warto zgłosić ten fakt i uchronić innych użytkowników przed ryzykiem jej pobrania. Ewentualne niebezpieczeństwo może być związane zarówno z uszkodzeniem telefonu, jak i przechwyceniem cennych prywatnych danych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwłaszcza w przypadku kupna danej aplikacji warto dodatkowo zapoznać się z ocenami oraz opiniami udzielanymi ze strony użytkowników stanowią one cenną wskazówkę i nakierowują na to, czego można się spodziewać.

W jaki sposób najlepiej pobrać aplikacje z Google Play na komputer?

Otwierając Google Play na komputerze, należy pamiętać, że użytkownik na liście zobaczy aplikacje, które są zarówno kompatybilne, jak i niekompatybilne z danym sprzętem. Istnieje kilka różnych sposobów na pobranie danej aplikacji. Jednym z niezwykle przydatnych narzędzi jest program do pobierania aplikacji z Google Play o nazwie Evozi. Aby skorzystać z tej możliwości, należy pobrać daną aplikację o tej nazwie lub odwiedzić daną stronę internetową. Następnie użytkownik ma za zadanie skopiowanie adresu URL danej aplikacji oraz wklejenie go w wyznaczonym miejscu w programie Evozi. W ten prosty sposób możliwe uzyskanie jest adresu pozwalającego na pobranie aplikacji o porządnym formacie .apk. W celu uruchomienia danej pobranej aplikacji niezbędny może okazać się emulator aplikacji dla Androida. Jego działanie jest oparte na wytworzeniu na komputerze wirtualnego urządzenia, które zawiera system operacyjny Android. Dzięki nim użytkownik ma możliwość na korzystanie ze swoich ulubionych aplikacji w najbardziej dogodnej dla niego formie, czyli m.in. na laptopie lub komputerze. Wiele z dostępnych obecnie dostępnych tego rodzaju programów komputerowych jest całkowicie darmowa. Przy dobrze odpowiedniego emulatora warto zwrócić uwagę na szybkość działania. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przypadku osób, które pragną w ten sposób grać w gry. Inną ważną kwestią jest niezajmowanie przez niego zbyt dużej ilości pamięci.

Author

Udostępnij