Strona głównaGadżetyGadżety elektroniczne niezbędne podczas podróży

Gadżety elektroniczne niezbędne podczas podróży

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie podróż bez urządzeń elektronicznych. Wyjeżdżając za granicę zabieramy ze sobą smartfon, laptop, aparat fotograficzny i inne urządzenia, które pomagają nam, a nawet umożliwiają nasze wyjazdy. Jednak aby tak ułatwić sobie życie, musimy dostarczyć im prądu. Dlatego przedstawiamy Wam listę podróżniczą, która pomoże Wam uniknąć stresu związanego z rozładowanymi bateriami i umili Wam podróż.

Elektroniczne gadżety podróżne, które musisz mieć

Niezależnie od tego, gdzie i na jak długo podróżujemy, istnieje kilka przydatnych w każdej chwili gadżetów elektronicznych. Warto zabrać je ze sobą, aby zapomnieć o wszelkich problemach z rozładowanymi bateriami.

Power bank

W życiu codziennym bardzo często korzystamy z power banków. Podczas naszych podróży są one głównym i niezastąpionym źródłem energii. Możemy dzięki nim naładować nasz telefon w przypadku, gdy nie mamy w pobliżu żadnego gniazdka.

Prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać, że rozładowana bateria w telefonie to bardzo niepożądana sytuacja. Smartfon przyjmuje rolę naszego przewodnika: mamy do dyspozycji aplikacje takie jak GPS, mapy czy lokalne przewodniki. W Internecie zawsze możemy sprawdzić rozkład jazdy komunikacji miejskiej lub dalekobieżnej, kupić bilet, czy po prostu skorzystać z tłumacza w przypadku przebywania za granicą. Dlatego warto mieć zawsze przy sobie powerbank. Można znaleźć typ odpowiedni do swoich potrzeb. Przeczytaj więcej o powerbankach na https://www.internetasap.pl/.

Adapter podróżny

W bagażu każdego podróżnika znajduje się ładowarka do każdego zabranego urządzenia. Jednak na świecie jest kilkanaście gniazdek elektrycznych, więc podróżując często zapewne natknęliśmy się na sytuację, w której dana wtyczka nie pasuje do konkretnego typu gniazdka. Problem ten można łatwo rozwiązać zabierając ze sobą uniwersalny adapter podróżny. To małe i niedrogie urządzenie pozwala na korzystanie z gniazdek w ponad 150 krajach takich jak: Wielka Brytania, Australia, Chiny, Japonia, USA i wiele innych.

Fotograf w podróży – przydatne urządzenia

Podróżowanie prawie zawsze idzie w parze z fotografią. Najczęściej do fotografowania używamy naszego smartfona, ale odwiedzając nowe miejsca warto zabrać bardziej profesjonalny aparat. Powinniśmy mieć pewność, że w każdej chwili będziemy mogli skorzystać z urządzenia. Co może nam w tym pomóc?

Zapasowa bateria do aparatu fotograficznego

Z powodu niskiego poziomu baterii aparat nie może uchwycić pięknego krajobrazu lub wyjątkowej chwili – jest to sytuacja niepożądana. Nie zawsze możemy mieć możliwość naładowania baterii, a nawet jeśli jest to możliwe, możemy przez jakiś czas nie móc korzystać z naszego aparatu. Można temu zapobiec zabierając zapasową baterię, a my będziemy mogli cieszyć się pięknymi zdjęciami wykonanymi podczas wyjazdu, zwłaszcza po powrocie.

Zapasowa bateria do drona

Z pewnością wśród naszych czytelników są fani filmowania i fotografowania za pomocą dronów. Podczas podróży nie zawsze jest możliwość łatwego naładowania baterii, czas pracy na jednym akumulatorze jest dość krótki (średnio około 20-15 minut). Dlatego warto mieć przy sobie zapasową baterię. Pomoże on uchwycić najlepsze momenty i piękno widzianych i przeżywanych krajobrazów.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa jest niezastąpiona podczas jazdy samochodem. Można do niej podłączyć smartfon, kamerę samochodową czy GPS. Aby sprawnie i szybko naładować telefon, wybierz urządzenie z funkcją Power Delivery umożliwiającą nawet 5-krotnie szybsze ładowanie. Jeśli Twój komputer przenośny wymaga zasilania, warto kupić specjalną ładowarkę samochodową do laptopów, przydatną, gdy nie możemy skorzystać ze standardowego gniazdka. Jeśli chcemy słuchać naszej ulubionej playlisty, warto rozważyć zakup transmitera FM, który połączy smartfon z nagłośnieniem samochodowym przez Bluetooth.

Author

Udostępnij