Strona głównaTechnologie na co dzień3 inteligentne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w domu

3 inteligentne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo w domu

AUTOR

Kategorie

Dom to dla zdecydowanej większości z nas miejsce, które kojarzy się z bezpieczeństwem oraz komfortowa przestrzenią, w której można odetchnąć po ciężkim dniu w pracy, szkole itd. Firmy, które oferują inteligentne rozwiązania dla domu, takie jak Somfy doskonale wiedzą, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i wygody w przestrzeni domowej oraz wokół domu. To właśnie dlatego dostarczają smart rozwiązania, które pozwalają osiągnąć wymarzony efekt. Dziś skupimy się jednak na bezpieczeństwie i przedstawimy, przybliżmy 3 inteligentne rozwiązania, które nań wpływają. Zapraszamy do lektury!

Wideodomofony

Wideodomofony to zaawansowane technologicznie urządzenia, które zdecydowanie podnoszą poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu czy domu. Dzięki wideodomofonom można łatwo zweryfikować kim jest osoba, która chce dostać się do środka czy na teren posesji. Nowoczesne wideodomofony w niczym nie przypominają reliktów przeszłości, na których ledwo zarysowywała się postać osoby stojącej przed drzwiami bądź przed bramą. Obecnie jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobra. Dodatkowe funkcje pozwalają na przykład odtworzyć historię wizyt czy sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić, gdy nas akurat nie było w domu. Ochrona domu, mienia, to jedno. Ale wideodomofony mają także inne zalety, tj. umożliwiają otworzenie gościom drzwi i wpuszczenie ich do środka bez konieczności wychodzenia, a nawet wstawania z fotela czy wygodnej kanapy.

Systemy alarmowe

Niegdyś systemy alarmowe kojarzyły się głównie z zabezpieczaniem sklepów czy firm. Obecnie, alarm domowy to powszechny widok i popularna formy ochrony mienia prywatnego. Każdego roku notuje się ogromną ilość włamań, szczególnie w okresie urlopowym. Nie dziwi zatem fakt, że systemy alarmowe zyskują na popularności i zainteresowaniu kupujących. Alarmy domowe oferowane przez firmę Somfy zostały stworzone z myślą o przeciwdziałaniu włamaniu. To właśnie dlatego zostały wyposażone w czujniki wibracji i ruchu, które wspólnie zapewniają skuteczne, wręcz niezawodne działanie. Systemy alarmowe nie wymagają specjalistycznej wiedzy, jeśli chodzi o sterowanie. Wszak można nimi zarządzać za pomocą smartfona i to z dowolnego miejsca o dowolnym czasie. Stale można mieć kontrolę nad tym, co aktualnie dzieje się w naszym domu, na naszej posesji. Jest to szczególnie i przydatne ważne wtedy, gdy przebywamy na dłuższym urlopie, wyjeździe firmowym. Wszak jest to zupełnie normalne, że wówczas szczególnie niepokoimy się o mienie.

Inteligentne oświetlenie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że oświetlenie może stanowić skuteczną ochronę przed włamaniem. Jak to możliwe? Otóż inteligentny system oświetlenia umożliwia zdalne sterowanie poszczególnymi źródłami oświetlenia w dowolnym czasie. Dzięki temu można imitować obecność domowników wówczas, gdy nikogo nie ma w domu. To z kolei może zmylić potencjalnych włamywaczy i skutecznie odstraszyć ich od przedostania się na teren naszej posesji.

Kamery bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa w połączeniu z systemem oświetlenia mogą stanowić swoistą ochronę przed kradzieżą, włamaniem. W momencie, gdy kamera wykryje ruch, automatycznie włączają się światła na posesji. Ponadto, kamery oferowane przez markę Somfy posiadają wbudowana syrenę alarmową o głośności 110dB, którą można łatwo aktywować za pomocą smartfona. Nie trzeba się również martwić, że ten dźwięk będzie się pojawiał zawsze wtedy, gdy kamera wykryje ruch. Wszak dodatkowe funkcje, takie jak ignorowanie zwierząt, skutecznie zapobiegają takim sytuacjom.

Author

Udostępnij