Strona głównaTechnologie na co dzieńSzkło hartowane na telefon

Szkło hartowane na telefon

AUTOR

Kategorie

Uszkodzenie ekranu telefonu

Pewnie niejednemu z nas zdarzyło się upuścić telefon na ziemię. Pół biedy, kiedy nic poważnego się z nim nie stało, jednak kiedy podczas upadku doszło do uszkodzenia ekranu, nie jest już tak wesoło. Nie dość, że telefon znacznie traci walory wizualne, to niestety może okazać się, że doszło do uszkodzenia „głębszych” obszarów ekranu i pewnie funkcje dotykowe przestaną działać. Jeżeli chcesz uchronić swój telefon przed taka sytuacją powinieneś zastanowić się nad montażem szkła hartowanego na ekranie swojego smartfona.

Szkło hartowane na telefon

Jest to twarda, odporna na zarysowania powłoka, która skutecznie zabezpiecza ekran przed pęknięciem czy zarysowaniem. Nawet jeżeli dojdzie do upadku, to pęknie szkło hartowane, a nie właściwy ekran smartfona. W takim przypadku wystarczy delikatnie usunąć uszkodzone szkło i wymienić je na nowe, w celu dalszej ochrony ekranu. Może też dojść do upadku bądź uszkodzenia tak silnego, że dosięgnie ono również ekranu telefonu, ale mimo wszystko nie będzie to tak głębokie uszkodzenie jak bez zastosowania szkła hartowanego. 

Jak założyć szkło hartowane na smartfona

Montaż powłoki jest bardzo prosty, ale wymaga staranności i dokładności. Wystarczy równo ułożyć szkło na dobrze oczyszczonej powierzchni ekranu, a ono samo stopniowo przyklei się do niego. W celu uniknięcia błędów najlepiej będzie, jeżeli przed przyklejeniem przymierzymy szkło do ekranu i sprawdzimy czy na pewno będzie pasować oraz gdzie dokładnie je przyłożyć, by prawidłowo spełniało swoją funkcję.

Szkło hartowane i użytkowanie smartfona

Szkło hartowane nie ma istotnego wpływu na jakość wyświetlanego przez smartfon obrazu – może jedynie nieznacznie go przyciemniać. Nie zakłóca również precyzji pracy warstwy dotykowej ekranu, więc nie musimy obawiać się, że opcje dotykowe nie będą dobrze działać po jego zamontowaniu. Dla niektórych użytkowników problem może stanowić wyczuwalna krawędź powłoki, ponieważ szkło zazwyczaj pokrywa tylko szerokość panelu. Można temu w pewnym stopniu zaradzić wybierając szkło o zaokrąglonych krawędziach. Ważnym aspektem w przypadku szkieł hartowanych jest fakt, że są to raczej jednorazowe powłoki. Charakteryzują się bowiem kruchością i nawet delikatnie odklejane potrafią pękać na skutek powstałego naprężenia. Dlatego tez tak ważna jest ich staranna aplikacja.

Myślę, że warto zainwestować w szkło hartowane, nawet jeżeli jesteś ostrożny i dbasz o swój telefon, bo nigdy nie wiadomo, czy akurat w Ciebie nie uderzy niezdarny przechodzień, kiedy akurat będziesz rozmawiać przez telefon i nie wytraci Ci go z ręki. Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony!

Author

Udostępnij