Przeglądając oferty hostingów, niewątpliwie będziemy chcieli porównywać ich kluczowe parametry, aby wybrać ofertę z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Nie każdy jednak wie, co poszczególne parametry oznaczają i jak bardzo są istotne, szczególnie, jeśli wcześniej dana osoba nie prowadziła żadnej strony internetowej.
Warto się tą kwestią zainteresować, ponieważ wybór hostingu na chybił-trafił może później się na nas zemścić, czy to częstymi awariami, czy w inny sposób. W takim razie, jakie jest znaczenie poszczególnych parametrów hostingu i które z nich są najważniejsze?
Kluczowe parametry hostingu
Mówiąc o kluczowych parametrach hostingu, nie sposób nie wspomnieć o transferze i powierzchni. Transfer ma znaczenie w kwestii tego, jak wiele danych pobierają z naszej witryny użytkownicy. Jeśli użytkowników jest dużo i pobierają oni sporą ilość danych, to transfer szybko się wyczerpie, a wtedy będzie trzeba odpowiednio szybko zareagować i go dokupić, aby dalej można było w danym miesiącu korzystać z witryny.
W przypadku strony, na której jest bardzo niewielki ruch, już kilkadziesiąt gigabajtów transferu powinno wystarczyć. W razie, gdyby z jakiegoś względu ruch mocno się zwiększył w krótkim czasie, zawsze można jednorazowo dokupić transfer lub zwiększyć pakiet na droższy, oferujący na stałe większy transfer.
Jeśli zaś chodzi o powierzchnię, to mowa tutaj o m.in. zdjęciach, grafice, filmikach i nie tylko, które umieścimy na serwerze. Na powierzchnię wpływa także skrzynka e-mailowa założona dla danego serwisu, na którą pobierane są przychodzące wiadomości. Jeśli strona ma zaledwie kilka podstron czy ogółem jest niewielka, już kilka gigabajtów powierzchni będzie w większości przypadków wystarczające.
Szukając taniego, ale dobrego hostingu warto zwrócić uwagę na ofertę HouseHosting.pl. Odznacza się ona wysoką jakością usług w bardzo niskiej cenie, co docenią szczególnie małe portale.
Co jeszcze jest ważne?
Chociaż powyższe parametry niewątpliwie są niezwykle istotne, warto także zwracać uwagę na inne elementy oferty. Chodzi tutaj między innymi o dostęp do wsparcia technicznego, najlepiej 24 godziny dziennie, przez 7 dni w tygodniu, a także możliwość skorzystania z wielu dodatkowych funkcjonalności, takich jak rozbudowany panel obsługi hostingu.
Nie bez znaczenia jest także szybkość łącza, od której zależy, jak szybko użytkownikowi załaduje się strona. Obecnie użytkownicy są przyzwyczajeni do bardzo szybkiego ładowania, jeśli więc z uwagi na zły hosting będzie ono wolne, mogą oni po prostu zniechęcić się i wyjść ze strony.