Strona głównaTechnologie na co dzieńCzy ogrzewanie może być ekologiczne?

Czy ogrzewanie może być ekologiczne?

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o konieczności dbania o naszą planetę i tworzenia możliwie dogodnych warunków do funkcjonowania naturalnych ekosystemów. Staramy się pomóc środowisku na każdym kroku: poprzez komunikację miejską, segregację śmieci czy też ograniczenie zużycia plastiku. Ale czy jest możliwe, aby zapewnić ogrzewanie mieszkania bądź domu i nie szkodzić przy tym naszej planecie. Na szczęście tak! Dzięki najnowszym technologiom zastosowanym w grzejnikach IR możesz poczuć pełną satysfakcję z systemu grzewczego, a jednocześnie mieć pewność, że czynisz wszystko, co tylko możesz dla Matki Natury.

Grzejniki IR – praktyczne wykorzystanie najnowszych odkryć

Grzejniki IR to inaczej mówiąc grzejniki podczerwieni. Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystują one promieniowanie podczerwone, które szybko i efektywnie ogrzewa pomieszczenie i ludzi, którzy się w nim znajdują. Czym taki system różni się od dotychczasowych? Otóż grzejniki tradycyjne ocieplają wnętrze, poprzez nagrzewanie powietrza. Taki system wydawał się jeszcze do niedawna bardzo skuteczny. Teraz jednak wiemy, że powietrze nie jest wydajnym nośnikiem ciepła, a taki ogrzewanie trwa długo i działa na krótko. Promieniowanie podczerwone jest natomiast naturalną składową widma światła słonecznego. Mówiąc najprościej, promieniowanie zwyczajnie naświetla przedmiot bądź człowieka (ale jest to oczywiście promieniowanie zupełnie nieszkodliwe) i powoduje akumulację ciepła wewnątrz ciała. W ten sposób można ograć pomieszczenie równomiernie, a efekty utrzymują się znacznie dłużej.

Cena kosztem jakości?

Duża część najnowszych technologii, które są w dodatku ekologiczne, jest po prostu koszmarnie droga. Jeżeli martwisz się, że nie będziesz mógł sobie pozwolić na wykorzystanie tego systemu ogrzewania, to możesz zostać mile zaskoczony. Grzejniki IR są dużo tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne grzejniki https://mat-dom.pl/. Miesięczne rachunki, w zależności od wielkości mieszkania bądź domu, mogą być mniejsze nawet o kilkaset złotych! Dodatkowo grzejniki IR są zdecydowanie wydajniejsze. Zasięg promiennika przekracza znacznie zasięg tradycyjnego grzejnika, dlatego w pomieszczeniach, które do tej pory wymagały dwóch lub więcej grzejników, liczba ta prawdopodobnie może ulec redukcji. Grzejniki IR są również ekonomiczniejsze od grzejników elektrycznych. Według badań na ogranie 1m2 grzejnikiem elektrycznym potrzebujemy 100W, natomiast ogranie tej samej powierzchni grzejnikiem OR zużywa tylko 50W. Jest to zatem rozwiązanie wydajne, komfortowe i korzystne dla naszej planety!

Author

Udostępnij