Strona głównaTechnologie na co dzieńCzy warto kupić telewizor z zakrzywionym ekranem?

Czy warto kupić telewizor z zakrzywionym ekranem?

AUTOR

Kategorie

Nowoczesna technologia bardzo mocno wpłynęła na świadomość odbiorców, jak również ustaliła pewnego rodzaju trendy i modę. Jednak czy stosowanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań to tylko pewnego rodzaju pęd i skłonność do gromadzenia gadżetów, czy realne i nowoczesne ułatwianie i udogadnianie życia? Jak pewne nowinki technologiczne wpływają na standard i komfort życia? Czy watro inwestować w gadżety technologiczne?

Nowoczesna technologia stosowana w telewizorach

Telewizja, to pewnego rodzaju rozrywka, która umożliwia odstresowanie się, rozluźnienie, jak również zdobywanie konkretnej i specjalistycznej wiedzy. Dzięki odbiornikom telewizyjnym, każdy z nas może dowiedzieć się wielu ciekawych, aktualnych informacji ze świata, jak również poznać tajniki wiedzy z różnych dziedzin. Telewizor to także świetny odbiornik różnorodnych produkcji, które wyświetlane są w postaci reality show czy filmów krótko i pełnometrażowych.

Aby w pełni cieszyć się przejrzystym obrazem, realnym odzwierciedleniem rzeczywistości, dobrym i czystym dźwiękiem, produkowane są coraz nowsze modele odbiorników telewizyjnych, umożliwiające pełny i zdumiewający odbiór wizji i dzięków.

Wśród nowoczesnych zastosowań na uwagę zasługują m.in.:

– wykorzystanie płaskich ekranów LCD, LED,

– rozmiar monitora,

– technologia 4K,

– Active Motion,

– technologie poprawiające kontrast,

– zakrzywiony ekran,

– wykorzystanie technologii 3D,

– pilot SMART,

– i inne.

Zakrzywiony ekran czy warto

Wiele osób zadaje sobie pytanie w jakim celu stosuje się w nowoczesnych urządzeniach zakrzywiony ekran. Zakrzywiony ekran czy warto w niego zainwestować? Jakie posiada zalety i wady? Jak wpływa on na samo oglądanie i odbieranie wrażeń wizualnych?

Zakrzywiony ekran to technologia przeniesiona prosto z sal kinowych. Technologia ta stała się modna i wykorzystywana w ekranach telewizorów oraz komputerów. Na tego rodzaju urządzeniach można oglądać i relaksować się jak również pracować i wykorzystywać to rozwiązanie w codziennych obowiązkach.

Zakrzywiony ekran, ma na celu skuteczne niwelowanie zniekształceń pojawiających się na dużych ekranach. Chęć oglądania telewizji z wykorzystaniem wielkiego obrazu niejednokrotnie kolidowała z rozmazanym i zniekształconym obrazem. Dzięki zastosowaniu zakrzywionego ekranu obraz pochodzący z telewizora będzie lepszej jakości i bez zniekształceń, nie tylko dla osoby siedzącej na wprost, ale również dla odbiorców oglądających z buku urządzenia.

Zakrzywiony ekran czy warto zainwestować w tą nowoczesną technologię – zalety i wady

Kupno tego rodzaju monitora wydaje się być nie tylko modnym gadżetem, ale również trafnym rozwiązaniem, umożliwiającym odbieranie jeszcze lepszej jakości obrazu. Do niewątpliwych zalet tego rodzaju technologii należy zaliczyć:

– większą ergonomie pracy,

– mniej zmęczony wzrok,

– brak zniekształceń,

– minimalizacja odbijania się światła,

– efekt „wejścia w obraz i zanurzenia się w niego”,

– rozszerzone pole widzenia,

Telewizory w zakrzywionym ekranem posiadają również kilka wad, które skutecznie wyeliminują zamysł kupna tego rodzaju rządzenia. Jedną z najbardziej widocznych wad jest cena. Telewizory z zakrzywionym ekranem są wielokrotnie droższe od standardowych rozwiązań, a ich koszt skutecznie może zniechęcić odbiorców.

Czy warto kupić telewizor z zakrzywionym ekranem?

Kupno odbiornika z zakrzywionym obrazem to dla wielu indywidualna kwestia, która pozwoli cieszyć się jeszcze lepszym obrazem. Zakrzywiony ekran czy warto stosować tego rodzaju technologię? – Aby w pełni określić przydatność tego rozwiązania technologicznego, należy określić cel i przeznaczenie odbiornika, wymagania i oczekiwania, jak również możliwości finansowe. Dzięki prześledzeniu wielu ofert i dostosowaniu ich do własnych potrzeb, każdy będzie mógł określić jaki typ odbiornika będzie spełniał jego potrzeby.

Gdzie jeszcze pojawiają się zakrzywione ekrany?

Zastanawiać się można jeśli chodzi o zakrzywiony ekran czy warto go kupić, ale też czy występuje gdzieś poza telewizorami. Co ciekawe, pojawia się on także w wielu smartfonach, zwłaszcza flagowcach, czyli najdroższych i (rzekomo) najlepszych obecnie dostępnych modelach telefonów danej marki. W praktyce w komórkach wygląda to nieco inaczej niż w telewizorach. Zakrzywienie ekranu polega na tym, że nachodzi delikatnie na boki telefonu. Zwłaszcza obecnie jest to w produktach marki Samsung. Czy jednak jest to warte swojej również dość wygórowanej ceny i odczuwalnie poprawia komfort użytkowania?

Zakrzywione ekrany w smartfonach – jakie mają wady

Niestety zakrzywione ekrany w smartfonach nie są rozwiązaniem idealnym, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Płaski ekran ma większe szanse na przetrwanie po upadku, ponieważ ma mniej punktów stycznych z podłożem. Jednak tak naprawdę to, czy ekran się zbije jest prawdziwą loterią i ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak bardzo zakrzywiony ekran zwiększa ryzyko wystąpienia takiej usterki. Można za to powiedzieć, że znacznie ciężej jest go chronić za pomocą folii zabezpieczającej lub szkła hartowanego. Znacznie ciężej jest je dopasować i przykleić tak, aby co chwilę nie odpadały i nie odklejały się na rogach. To tego nawet etui ma ograniczoną skuteczność działania, jako że musi być płytsze, aby nie nachodzić na ramki. Biorąc pod uwagę ile kosztuje wymiana ekranu w przeciętnym współczesnym smartfonie dla wielu większe ryzyko jego uszkodzenia może okazać się ogromną wadą. Pomniejsze uciążliwości powiązane z zastosowaniem zakrzywionego ekranu to także m.in. refleksy odbijające się w miejscach zakrzywienia, a także możliwość niecelowego dotykania boków ekranu dłońmi, jeśli na przykład ma się je stosunkowo duże. To jednak może być kwestią przyzwyczajenia i nie przeszkadzać każdemu.

Jakie są dobre strony zakrzywionych ekranów w telefonach komórkowych?

Zależy to także od indywidualnego gustu, ale mówiąc ogólnie jest to bardzo estetyczne rozwiązanie. Delikatna wypukłość ekranu robi dobre wrażenie i tworzy niewielki efekt 3D, co wielu może się podobać. Poza tym użyteczny może być system powiadomień poprzez kolorowe linie na zakrzywieniu ekranu, zastępujący tradycyjne diody. Jeśli chodzi o smartfony i zakrzywiony ekran czy warto go kupić to zależy w dużej mierze od tego, czy uważamy, że jego zalety przewyższają wady. Z pewnością nie będzie to dobry wybór dla osób, którym bardzo zależy na jak największym bezpieczeństwie ekranu. Zaporowa może być także stosunkowo wysoka cena nowych modeli takich telefonów, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić starszy.

Author

Udostępnij