Strona głównaTechnologie na co dzieńJak uchronić smartfona przed uszkodzeniem?

Jak uchronić smartfona przed uszkodzeniem?

AUTOR

Kategorie

Smartfony nie są urządzeniami tanimi. Większość osób posiada w swojej kieszeni urządzenia o wartości od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Niewątpliwie zależy nam więc, aby służyły nam one bez żadnych awarii, usterek i uszkodzeń jak najdłużej. Poniżej przedstawimy szereg zasad i wskazówek, które pomogą ochronić smartfona właśnie przed tego typu problemami. Zapraszamy!

Co zrobić, żeby ochronić swojego smartfona?

Podstawa, jeśli chodzi o ochronę smartfona przez rozbiciem, ale też ogółem uderzeniami i wstrząsami, które mogą uszkodzić różne elementy urządzenia, w tym wewnętrzne, to wysokiej jakości etui. Większość osób stosuje etui chroniące tylko tył urządzenia, ale można też rozważyć edui pełne, zamykane. Dobrze jest także od razu po zakupieniu smartfona wyposażyć się w szkło ochronne lub folię. Producenci niektórych modeli smartfonów dołączają takie akcesorium do pudełka ze smartfonem, ale nie jest to reguła, więc być może będziemy musieli dokupić takie szkło osobno.

Bardzo istotna jest także kwestia ładowania. Smartfona najlepiej nigdy nie doładowywać do 100% – optymalnym stanem baterii jest około 80%. Nie należy go też zostawiać podpiętego do ładowania, kiedy jest już naładowany. Stosując się do tych reguł, wydłużymy znacznie żywotność naszej baterii. Dobrze jest też zadbać, aby smartfon nie był wystawiony na wysokie lub niskie temperatury. Nie należy na przykład w lato, w ostrym słońcu kłaść go na długie godziny na parapecie.

Żadna ochrona smartfona nie jest w stu procentach skuteczna

Nawet przy zastosowaniu dobrego, solidnego etui, wysokiej jakości szkła ochronnego i uważaniu, aby nigdy nie wypuścić smartfona z rąk na podłoże, wciąż może dojść do uszkodzenia. Mimo ostrożności smartfon może na przykład wysunąć nam się kiedyś z kieszeni przy wysiadaniu z samochodu, co spowoduje pęknięcie ekranu. W trakcie użytkowania może uszkodzić się samoistnie, nie z naszej winy, port ładowania czy wejście słuchawkowe. Dość często spotykany jest też problem z wadliwymi bateriami.

Większość osób używa smartfona wielokrotnie każdego dnia przez co najmniej kilka lat, zanim zakupi nowego. W tym czasie jest niemałe prawdopodobieństwo, że coś nieprzewidywanego i niefortunnego się wydarzy, przez co sprzęt będzie wymagał naprawy. Trzeba być tego świadomym i się z tym pogodzić. Na szczęście Samsung serwis telefonów Warszawa powinien bez problemu poradzić sobie z większością usterek i problemów, szczególnie tych najczęściej spotykanych (zbitym ekranem lub aparatem, niedziałającym przyciskiem Power i nie tylko).

Author

Udostępnij