Strona głównaTechnologie na co dzieńJaki dron do użytkowania rekreacyjnego?

Jaki dron do użytkowania rekreacyjnego?

AUTOR

Kategorie

Od kilku lat nieprzerwanie trwa szał na rekreacyjne loty dronami. Każda szanująca się relacja z wakacji musi posiadać kadry filmowane z lotu ptaka. Wbrew pozorom rozpoczęcie przygody z lotami, nie wymaga dużych kosztów, ponieważ prosty model można kupić nawet za sto złotych. Przed zakupem dobrze zapoznać się z ofertą dostępną na rynku, żeby móc optymalnie czerpać radość z użytkowania.

Drony do zadań rekreacyjnych i specjalnych

Obecnie kamery są na wyposażeniu większości bezzałogowych statków powietrznych, które można nabyć w sklepach. Koszty wbudowania kamery nie są duże, w przypadku dronów przeznaczonych do użytku amatorskiego. Oczywiście nie wszystkie drony muszą być wyposażone w sprzęt rejestrujący obraz, nie zmienia to faktu, że zabawa jest większa, gdy można obserwować przebieg lotu na ekranie tabletu lub smartfona. Nieskomplikowane bezzałogowe statki powietrzne są o wiele tańsze od prostych modeli szybowców do zabawy. Doskonale nadają się na rozpoczęcie przygody z lataniem przez dzieci. Podczas pierwszych kroków z lataniem, lepiej uszkodzić tani model niż skomplikowany i wyposażony w cenną kamerę. Przed dokonaniem zakupu, warto zasięgnąć porady o tym, które drony są najmniej awaryjne i nadają się do rozpoczęcia nauki latania.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drona ?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się do czego będzie wykorzystywany pojazd. Nie każdy wie, że drony mogą również jeździć i pływać. Warto zwracać uwagę na parametry sprzętu i sposób wykonania urządzenia. Solidna bryła może zagwarantować, że w momencie upadku straty będą znikome. Sterowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi może odbywać się za pośrednictwem profesjonalnego kontrolera jak i aplikacji w tablecie. Na pewno wygodniejszym rozwiązaniem jest kontrolowanie toru lotu przy pomocy manetek. Elementarnym wyznacznikiem przydatności drona jest czas pracy akumulatora, a co za tym idzie zasięg lotu. Nie warto nadmiernie oszczędzać, aby w zamian otrzymać bezużyteczny sprzęt, który po jednym ładowaniu jest w stanie polatać zaledwie kilka minut. Jeżeli nabywcy zależy na jakości zdjęć, to powinien zainteresować się dronami wyposażonymi w kamery nagrywające w jakości 4K. Istotną rolę w nagrywaniu filmów odgrywa stabilizacja obrazu, dlatego trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Bardziej ekspensywne modele dronów są wyposażone w moduły elektroniczne, które przekazują informacje dotyczące m.in. wysokości, temperatury oraz lokalizacji. Ostatnia wartość jest bardzo istotna, w momencie upadku drona poza zasięgiem wzroku osoby sterującej.

Author

Udostępnij