Jaki telewizor wybrać?

AUTOR

Kategorie

W dzisiejszych czasach telewizor jest często jednym z niezbędnych urządzeń w mieszkaniu. Dostęp do telewizji, dający możliwość oglądania ulubionych filmów i seriali, granie na konsoli na dużym ekranie to tylko kilka zalet posiadania telewizora. Aktualnie sklepy oferują ogromny wybór, co może być czasami przytłaczające.

Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor?

  • rodzaj wyświetlacza (telewizory OLED gwarantują idealne odwzorowanie kolorów i głęboką czerń)
  • rozdzielczość (im wyższa, tym więcej detali na obrazie będziemy w stanie dostrzec)
  • rozmiar telewizora (powinien być dopasowany do rozmiaru pomieszczenia, w którym będzie się znajdował)
  • ekran (do wyboru mamy prosty i zakrzywiony; ten drugi dopasowuje się do naturalnej krzywizny oka)
  • dodatkowe funkcje (jeśli telewizor będzie służył nam do grania, powinien posiadać dużą częstotliwość odświeżania obrazu)

Najlepsze telewizory w 2019 roku

1. Philips 65OLED903

Model ten posiada ogromny, bo aż 65-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 4K. Obraz jest ostry, kolory głębokie, a dźwięk wręcz hipnotyzuje. Telewizor sam w sobie prezentuje się stylowo i elegancko. Z przodu znajdują się sporej wielkości głośniki, a także diody systemu Ambilight. Pilot posiada klawiaturę QWERTY na odwrocie, co jest dodatkową zaletą. Można byłoby powiedzieć, że Philips 65OLED903 to ideał. Jednak dużym minusem jest spory koszt, jaki musimy ponieść, jeśli zdecydujemy się na wybór tego modelu. Jeśli potrzebujemy telewizora właśnie teraz, a nie mamy odpowiedniej ilości środków, istnieje możliwość sfinansowania zakupu kredytem.

2. LG OLED65E8

Telewizor oferuje rozdzielczość 3840×2160 px, dzięki czemu możemy liczyć na bardzo dobrej jakości obrazu. Ekran tego modelu nie jest zakrzywiony. Liczba złączy HDMI to cztery. Natomiast wejść USB znajduje się trzy. Jest ultracienki, a jego klasa energetyczna to A. Idealnie wkomponuje się do dużego, przestronnego salonu. Dodatkowa zaleta, którą może pochwalić się ten model to system inteligentnego sterowania. Z urządzeniem możesz swobodnie komunikować się w języku polskim. Jedno jest pewne – model ten zadowoli najbardziej wymagających konsumentów.

3. Sharp Aquos LV-70X500E

Z pewnością nie jest to telewizor dla każdego, jednak w stu procentach zasługuje na uwzględnienie w rankingu. Urządzenie wyposażone zostało w 70-calowy ekran, a jego obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 8K, która zapewnia niesamowite doznania. Olbrzym marki Sharp z dokładnością odwzorowuje kolory i obsługuje HDR. Mówi się jako o nim jako o najlepszym telewizorze świata. Jest to duża inwestycja, która przy każdym użyciu będzie zachwycać tak samo mocno, a każdy seans stanie się dla nas wyjątkowy.

Author

Udostępnij