Laptop vs tablet

AUTOR

Kategorie

Nowoczesne urządzenia elektroniczne odkąd pojawiły się na rynku, znacznie ułatwiają życie. Wybór jest tak duży, że czasem nie wiadomo, na co się zdecydować. Producenci smartfonów i laptopów robią wszystko, by przykuć uwagę klienta, jednak nie jest to takie proste. Większość flagowych modeli od topowych producentów posiada bardzo zbliżone do siebie parametry. Podobnie jest zresztą z tak zwanymi średniakami, czyli modelami dostępnymi w cenie przystępnej dla zwykłego człowieka. W takim wypadku wybór modelu jaki będzie się używać jest sprawą czysto indywidualną. Zależy w dużej mierze od sympatii wobec danych marki i doświadczeń, jakie miało się z nią w przeszłości.

Zanim jednak wybierze się konkretny model, najpierw trzeba się zastanowić, czego tak na prawdę potrzebujemy.

Często ludzie stają przed dylematem, czy zdecydować się na laptopa, a może lepszy będzie tablet ?

Dla osób mobilnych, które są w ciągłym ruchu bo tego wymaga od nich praca, lepszym rozwiązaniem wydaje się tablet. Niewielkie urządzenie z wymiarami ekranu nieprzekraczającymi 10 cali swobodnie zmieści się w każdej torbie. Nie będzie też problemu z szybkim uruchomieniem, gdy potrzeba uruchomić prezentację dla klienta.

Tablet ma jednak też swoje wady. Z pewnością zaliczy się do nich pisanie na klawiaturze, które nie jest tak wygodne, jak w tradycyjnym laptopie. Oczywiście są osoby, które pisanie na klawiaturze ekranowej opanowali do perfekcji i idzie im to równie dobrze, jak innym pisanie na standardowym urządzeniu. Mówi się nawet, że u najmłodszego pokolenia ta umiejętność może powoli zanikać. Powód jest prosty – wkrótce większość gadżetów będzie wyposażona tylko w klawiatury ekranowe, więc o tych tradycyjnych niedługo będzie można zapomnieć.

Wracając jednak do kwestii laptopów, nie należy zapominać, że wcale nie są one przeżytkiem. Te nowoczesne zapewniają połączenie funkcji tabletu i laptopa, więc można korzystać zarówno z normalnej klawiatury, jak i ją złożyć i pisać tylko za pomocą ekranu. Laptopy wciąż mają jeszcze nieco lepsze parametry, niż ich mobilne odpowiedniki. Trzeba jednak przyznać, że ta różnica powoli się zaciera. Z drugiej strony prawdą jest też, że tablety nie zrobiły tak wielkiej kariery, na jaką zapowiadało się jeszcze kilka lat temu. Okazało się bowiem, że większość ludzi decyduje się po prostu na posiadanie telefonu komórkowego. Łączy on w sobie wszystkie funkcje tabletu i laptopa. Dodatkowo, jest o wiele mniejszy i zabiera mniej miejsca, co ma dziś ogromne znaczenie, jeśli chce się być mobilnym.

Author

Udostępnij