Multicooker

AUTOR

Kategorie

Multicooker to wielofunkcyjne urządzenie, w którym przyrządzisz prawie wszystko! Piecze, dusi, smaży, gotuje… Jego zakup będzie inwestycją na lata. Niektóre modele są bardzo zaawansowane technologicznie, jednak są też drogie. Możesz jednak wziąć kredyt na zakup multicookera z wyższej półki. Będziesz mieć pewność, że posłuży ci bardzo długo. Lepiej kupić jeden, ale porządny sprzęt, niż tańszy, ale z ograniczonymi funkcjami. Nie dość, że stracisz pieniądze, to zapewne zniechęcisz się do kuchennych sprzętów. Warto więc postawić na model, z którego z przyjemnością będziesz korzystać. Zanim jednak wybierzesz się do sklepu, przeczytaj poniższe rady. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując multicooker.

Multicooker – czym kierować się przy wyborze

WEWNĘTRZNA MISA

Sprawdź z czego i jak jest wykonana oraz czy można ją myć w zmywarce. Powinna być dość gruba, ok. 1,5mm i być pokryta powłoką ceramiczną. Zapobiega to przywieraniu potraw. Warto by miała uchwyty ułatwiające przenoszenie. Jeśli masz dużą rodzinę, koniecznie zwróć uwagę na jej pojemność. 6-litrowa misa pozwoli przygotować posiłek dla 6-osobowej rodziny.

CZYTELNY WYŚWIETLACZ

Multicooker powinien mieć intuicyjny panel sterowania i łatwy do zaprogramowania minutnik. Niektóre modele mają funkcje umożliwiające personalizowanie przepisów

RÓŻNORODNE PROGRAMY

Pieczenie, duszenie, smażenie, podgrzewanie, gotowanie na parze, możliwość smażenia frytek… Dobry sprzęt musi mieć co najmniej 15 uniwersalnych programów. Dzięki temu przygotujesz różnorodne posiłki. Im więcej programów tym lepiej.

FUNKCJA PODGRZEWANIA

Zwróć uwagę czy multicooker automatycznie przełącza się na program podtrzymywania ciepła po zakończeniu gotowania. Jest to bardzo przydatna funkcja. Szczególnie wtedy, gdy domownicy wracają do domu o różnych porach. Dzięki temu każdy z nich może liczyć na ciepły posiłek.

POKRYWA

Istotnym elementem jest pokrywa. A jeszcze bardziej istotna jest uszczelka, która ją oplata. Zwróć uwagę jak jest wykonana. Czyszcząc pokrywę, trzeba ściągać uszczelkę, bo zbiera się pod nią tłuszcz i brud. Ważne, żeby była dobrze wykonana i nie pękała.

ELEMENTY DODATKOWE

Sprawdź czy multicooker zawiera w zestawie pojemnik do gotowania na parze, ruszt, miarkę lub książeczkę z przepisami. Niektóre modele są też wyposażone w system samooczyszczania parą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Multicooker jest wygodny. Zastępuje kilka urządzeń i pozwala przygotować wiele potraw. Ogranicza zapachy i parę towarzyszą gotowaniu. Ponadto pozwala zaoszczędzić nawet 70% energii, w porównaniu z gotowaniem na tradycyjnej kuchence elektrycznej! Musisz go mieć!

Author

Udostępnij